Садимо буряк під зиму. Як правильно це робити, щоб мати ранній врожай в наступному році

Посів буряків восени може бути менш популярним серед садівників, порівняно з посівом озимого часнику чи цибулі, але він може принести значні переваги. Якщо ви правильно висадите буряк під зиму, то навесні ваші рослини будуть радувати дружніми та ранніми сходами, і ви зможете зібрати перший урожай коренеплодів на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай, при цьому якість овочів також буде кращою.

Буряк, посіяний восени, зазвичай менше схильний до захворювань і краще переносить можливі похолодання навесні. Якщо ви плануєте висівати буряк восени, спершу обирайте правильний сорт. Це повинні бути холодостійкі, ранньостиглі сорти, які не стрілкуються.

Не перебільшуйте з кількістю посіву. Овочі, вирощені таким чином, призначені для вживання влітку і не придатні для тривалого зберігання.

Найкращий час для висіву буряків восени — це жовтень-листопад, коли температура повітря становить приблизно +2°C, але не опускається нижче -5°C. Якщо ви садите насіння восени занадто рано, є ризик, що наступні раптові потепління спричинять проростання насіння, а морози, які прийдуть після цього, можуть завдати шкоди рослинам.

Обирайте для буряків високо розташовані грядки, які мають достатньо сонячного світла і добру вентиляцію, й мають легкий родючий ґрунт.

Для осіннього висіву буряків грядки краще готувати ще у вересні, коли панує сприятлива погода: уважно позбавте грядку від бур’янів, перекопайте ділянку на глибину не менше 25 см і обов’язково внесіть добрива.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!