Що можна садити поряд з виноградом, а чого ні. Корисні поради, садівникам на замітку

Кожен господар, у кого садова ділянка маленька, намагається посадити рослини дуже щільно. Але, щоб отримати та виростити гарний врожай, необхідно знати, які рослини можуть рости поруч. Більшість господарів має на ділянці виноград, тому розглянемо, які рослини можна висадити поруч із ним.

Рослини, які позитивно впливають на виноград та можуть зростати поруч.

Між рядами винограду можна посадити однорічні рослини – флокси, айстри, гіпсофілу, друммонду. Також, гарними сусідами будуть такі рослини, як мальва, незабудки, віоли, примули.

Можна висадити садову суницю, вона зробить ягоди винограду солодкими та великими.

Щоб ягоди були більш цукрові, посадіть поруч рослини, які містять азот – горох, соя, боби.

Не нашкодить таке сусідство, як щавель, кріп та шпинат.

Між рядами не завадить редис, капуста, буряк, огірки та цибуля.

Які рослини негативно впливають на виноград.

Не бажано садити біля винограду пшеницю та жито. Також, до них відносяться календула, гвоздика, васильок, в’юнок, дзвіночок. Ці рослини краще не садити поруч, бо вони можуть завдати шкоди виноградній лозі.

Негативне відношення є до картоплі, помідорів, перцю, моркви, соняшника, петрушки, селери, хрону та кукурудзи.Погані сусіди для винограду є польовий осот, пирій, кропива та кульбаба. Ці трави потрібно постійно прибирати від винограду, але дуже обережно, щоб не пошкодити корінь.

Негативно впливають на виноград пижма, оман, звіробій, подорожник, просо, конопля, гірчиця. Вони гальмують зростання лози та ягід.

Бур’яни, які стануть товаришувати з виноградом.

Бур’яни не приносять користь винограду, якому один або два роки. У цьому віці активно росте та розвивається лоза, а бур’яни будуть забирати поживні речовини. Коли винограду виповниться три роки, тоді бур’яни будуть допомагати винограду – земля робиться пухкою, тому буде гарно поступати кисень до кореневої системи. Так само гарно будуть надходити поживні речовини до винограду.Трави не повинні бути високими, бо вони можуть викликати таке захворювання, як несправжня борошниста роса. Вона виникає, якщо виникає багато вологи.

Як сидерати впливають на виноград?

Коли виноград стане дорослим, обов’язково посадіть поруч сидерати. Завдяки їхньому довгому корінню, вони будуть наближати поживні речовини до коріння винограду. Після розкладання коріння та бадилля сидератів – утворюється гумус, який дуже позитивно впливає на ріст та плодоношення рослини. Перед цвітінням потрібно скосити сидерати, а траву залишити біля винограду.

Завдяки цим порадам, ви обов’язково виростите гарний врожай винограду поруч з гарними сусідами.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!