Categories: Без рубрики

Що не можна робити 5 жовтня усім жінкам, щоб не накликати негараздів у свій дім

5 жовтня вшановується пам’ять мучениці Харитини Амісійської, яка віддала своє життя за віру в Господа. Вона виявила незламну волю, мужність і стійкість перед обличчям язичників.

У народі це свято називають «Харитини — перші полотна» або «віковічна ткаля», оскільки цього дня жінки починали ткати полотна та займалися різними видами рукоділля.

Колись, у одному з міст Азії жив благородний і праведний чоловік на ім’я Клавдій. Він був відомий своєю допомогою нужденним і прихистив сироту Харитину, ставився до неї як до рідної доньки. Харитина отримала гарне виховання, була доброю, мудрою і красивою дівчиною. Клавдій дуже пишався нею та збудував для неї окремий будинок, де вона могла молитися Господу. Згодом до її дому почали приходити інші християни, що не залишилося непоміченим язичницьким начальником Доміціаном, який доніс про це Діоклетіану.

Клавдій намагався захистити Харитину, але вона сама була готова до випробувань і твердо вірила, що Господь її врятує. Правитель намагався змусити її відректися від віри, але вона була непохитною. У своїй люті він наказав збрити дівчині волосся, проте воно чудом відросло. Її катували вугіллям, лили кислоту, протикали прутами, але вона стійко переносила всі муки. Її намагалися втопити, але навіть вода не змогла завдати їй шкоди. Розлючений правитель наказав вирвати їй зуби, нігті та осквернити тіло, проте Господь забрав її душу до себе. Тіло Харитини, яке після смерті викинули у море, було знайдено християнами та поховано за всіма традиціями.

Традиції цього дня

Цього дня люди вже завершували польові роботи та займалися домашніми справами. Жінки наводили лад у домі та займалися рукоділлям. За традицією, під час прядіння першої нитки її зав’язували на зап’ясті дитини, щоб захистити від злих сил та пристріту. Увечері жінки збиралися на вечорниці, співали пісні та веселилися. Після завершення роботи до них приєднувалися чоловіки, і всі разом танцювали та грали в ігри, створюючи атмосферу радості та свята.

Recent Posts

Важливі правила зберігання моркви. Не в’яне та не гниє усю зиму

Золотиста морква — справжній скарб нашого столу. Вона не лише додає барв та смаку стравам,…

13 часов ago

Хрустка квашена капуста на зиму — бабусині секрети розкриті

Хрустка квашена капуста на зиму - бабусині секрети розкриті! Хрустка квашена капуста на зиму: бабусині…

13 часов ago

Правильна обрізка смородини: що потрібно знати восени

Осінь — це ідеальний час для підготовки саду до зими, і однією з найважливіших процедур…

13 часов ago

Коли саме та як правильно садити цибулю під зиму. Секрети великого врожаю

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете правильно посадити цибулю на зиму та навесні насолоджуватися раннім урожаєм.…

13 часов ago

Коли викопувати, та як правильно зберігати гладіолуси. Кілька маленьких секретів, про які варто знати

Гладіолус — це багаторічна рослина, яка зачаровує своєю красою. Однак вона не витримує зимових морозів,…

13 часов ago

Як заморозити зелену цибулю, щоб зимую мати свіжу зелень під рукою

Зелена цибуля – це не просто ароматна приправа, а справжнє джерело вітамінів і мінералів. Її…

2 дня ago