Виховання дитини – складний процес, що вимагає величезних зусиль. Батьки намагаються розвинути в дитини найкращі якості, але методи не завжди дієві та правильні.
Щоб не нашкодити чутливій психіці дитини, не змушуйте її робити те, що їй не подобається. Такі дії призводять до зростання непорозумінь і виникнення конфліктних ситуацій. Якщо хочете привчити до вранішньої пробіжки, то не читайте довгих лекцій про здоровий спосіб життя, а прокиньтеся зранку і пробіжіться разом з дитиною. Власний приклад – найкращий вчитель.
Емоції та почуття дитини – ключ до її серця. Не можна забороняти показувати свій настрій. Часто батьки насаджують своїм синам думку, що хлопці та чоловіки не можуть плакати. Але це – неправильно і жорстоко. Людина має право на слабкість і розчарування. Слід просто заспокоїти і підтримати дитину, дозволити вивільнити негативні емоції. Часом хочеться поплакати чи побути наодинці зі своїми думками. Цього не треба соромитися.
Як не дивно, але обнадіювати дитину у будь-якій ситуації теж не слід. Звичайно, песимістичні думки треба відкинути. Будьте об’єктивними та привчіть дитину до критичного оцінювання всього, що відбувається. Приймати життя таким, як воно є – необхідне вміння. Оцінка може бути не такою, як хотілося б, на змаганнях хтось може показати кращі результати, але в цьому немає нічого страшного.
Головне – любіть свою дитину, допомагайте подолати всі труднощі та прислухайтеся до її думки.