Що обов’язково потрібно зробити з виноградом наприкінці жовтня, що він гарно ріс і розвивався

У середині осені найкращий час для догляду за виноградом. Щоб отримати гарні та соковиті ягоди наступного року, потрібно зробити декілька процедур.

Перед тим, як проводити догляд за кущами, потрібно прибрати все листя з винограду, щоб запобігти різноманітним захворюванням, які можуть жити на листі. Після проводимо всі інші заходи.

Зволоження.

Якщо опадів восени було мало, потрібно рясно пролити кущі. Якщо волога наситить виноградну золу, тоді взимку вона краще зберігатиметься. Проводити полив потрібно при температурі 10 градусів. На 1 кущ потрібно внести від 50 до 100 л. води. Викопайте невеликі ямки біля куща та наливайте у них воду. Відстань від куща повинна становити 100 см. через два дні землю потрібно розпушити, щоб коренева система дихала.

Заходи проти захворювань.

Обробіть кущі залізним або мідним купоросом. Мідний купорос веде боротьбу проти несправжньої борошнистої роси. На 1000 мл. теплої води додайте 200 грамів засобу. Потім долийте ще 9 л. та проведіть обприскування.



Проти борошнистої роси приготуйте такий розчин. Потрібно обробити ґрунт та пагони. Для профілактики використовуйте 3% розчин залізного купоросу, для лікування 5%. Лозу потрібно обробляти 5% розчином тільки тоді, коли бруньки будуть закритими, щоб вони не отримали опік. Для приготування 3% розчину потрібно 300 грамів розчину розвести у відрі води. Для 5% — 500 грамів розчину на відро води. Цим розчинам захищають виноград від плямистого некрозу, бактеріального раку, антракнозу та несправжньої борошнистої роси.

Внесення добрив.

Підживлювати кущі потрібно починати з трирічного віку. Через нестачу вітамінів та поживних речовин виноград кожного року буде давати менший врожай. Підгодуйте кущі такими добривами.



Розчиніть у відрі води 25 грамів суперфосфату та 25 грамів сірчанокислого калію. Цим розчином зволожте землю навкруги куща.

Також підживіть кущі розвівши 300 грамів золи на відро води. Цим розчином полийте землю навкруги винограду.

Обрізання золи.

Залишати потрібно лише ту лозу, яка вже задеревеніла. На ній повинно бути не більше 12 бруньок, всі інші потрібно відрізати. Обрізані гілки приберіть та спаліть. Ті гілки, які залишились потрібно нахилити до землі та зафіксувати.



Накривання винограду.

Процедуру потрібно проводити, коли температура стабільно -5. Лоза повинна кілька днів постояти на морозі й після цього проводять накриття. Зверху покладіть солому або гілки ялинки. Шар накриття повинен становити 40 см. Зверху застеліть лозу агроволокном. Залишіть не великий отвір, щоб проходило повітря.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!