Що порадити дитині: гарна повчальна притча для батьків.

Одного разу, онука прийшла до дідуся і почала скаржитися йому на своє життя.

— Дідусю, мені дуже важко, я втратила сенс життя. В мене опустилися руки й немає бажання розв’язувати проблеми! Що ти мені порадиш?

Дід подумав, але нічого не відповів, а мовчки поставив на піч три однакові глечики з чистою водою, до першого поклав звичайне яйце, до другого сиру морквину, а в третю насипав зерна кави.

Через невеликий проміжок часу він дістав з води яйце та морквину, а в склянку налив ароматної кави, та запитав онуку:

— Які зміни ти бачиш?

— Морквина та яйце зварилися, а кавові зернята розчинились.

— Ні, ти так вважаєш, через те, що дивишся на речі поверхнево.

— Диви сюди: яйце спочатку було сире, рідке всередині та з крихкою шкарлупою, а зварившись стало твердим. Морква була тверда, а зварившись стала м’якою. Зовнішній вигляд в них не змінився, змінилась лише їхня внутрішня структура, через вплив однакового подразника – окропу. Так само і з людьми – сильні стають слабкими, а слабкі навпаки стають сильними.— А що ж з кавою? — спитала онука.

— А з кавою навпаки, вона побувши в окропі зробила зі звичайної води смачний напій. Існують люди, що не міняють свою думку під змінами обставин, вони навпаки змінюють обставини. Тому, припинити поводитися як «морква»! Знай, що ти людина й сама обираєш свій шлях і створюєш своє життя! І старайся змінювати обставини, в яких ти опинилася!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!