Що потрібно обов’язково зробити з трояндами після цвітіння. Три головні дії

Троянда дійсно є «королівською квіткою», тому завжди й вимагає до себе підвищеної уваги.

Після цвітіння рослина потребує особливого догляду.

Правильна обрізка.

Коли на кущі відцвітають квіти, вся рослина відразу зосереджується на процесі формування насіння. Щоб вона не витрачала зайві сили, видаліть наявні на кущах зів’ялі бутони разом з насіннєвою коробочкою. Також, проведіть санітарну обрізку куща, звільніть його від засохлих, поламаних та слабких гілок, а дуже довгі пагони вкоротіть. Після такої обрізки трояндові кущі досить швидко відновляться та продовжать своє зростання.

Правильна підгодівля.

Щоб допомогти відцвілій троянді відновитися підживіть її комплексними мінеральними добривами чергуючи кореневе підживлення з обприскуванням по листу. Існує багато спеціалізованих засобів, таких як «Дженджик Літо», «Кеміра Універсал», «Майстер Агро» чи скористайтеся звичайною нітроамофоскою. Через 7 днів проведіть обприскування троянд розчином деревного попелу. Залийте 1 л. окропу 2 склянки попелу та залиште на пів доби. Отриманий розчин додайте в 10 л. води та перемішайте.

Після двох тижнів, з моменту 1-й підгодівлі, підживіть їх органічним добривом. Візьміть спеціалізоване органомінеральне добриво «ОМУ для троянд».



Трояндам, які квітнуть на протязі всього літа, необхідний азот. Цей мікроелемент допомагає активізувати зростання нових пагонів. В якості добрива використайте сечовину 1 ст. л. без верху на 10 л води.

Захист від шкідників та хвороб.

Щоб троянди не хворіли сірою гниллю, борошнистою росою, чорною плямистістю, проведіть обробку відцвілих троянд в профілактичних цілях біопрепаратом «Фітоспорин», який дуже ефективний відносно більшості грибкових захворювань. Для приготування робочого розчину на 10 л. води візьміть 4 ч. л. Фітоспорину.

Щоб попередити появу шкідників, застосуйте біологічний інсектицид «Фитоверм».

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!