Що потрібно встигнути зробити на городі до кінця жовтня. Дачникам на замітку

Осінь – час підготовки саду до зими. Дізнайтеся, які роботи потрібно зробити, щоб ваші рослини успішно перезимували. Читайте нашу статтю!

Осінні клопоти на дачі: готуємось до зими

Осінь – пора підготовки до зими не лише для нас, а й для наших зелених улюбленців. Після багатого врожаю та яскравих фарб саду настає час подбати про те, щоб наші рослини благополучно пережили холодну пору року.

Чому так важливо встигнути все зробити до перших заморозків?

Низькі температури можуть завдати значної шкоди рослинам. Відсутність належного догляду може призвести до обмерзання пагонів, вимерзання кореневої системи, а то й загибелі рослин. Тому, щоб уникнути неприємних сюрпризів навесні, варто приділити увагу підготовці саду до зими вже зараз.

Що ж необхідно зробити, щоб наш сад успішно перезимував?

Квіти:

  • Гортензії: Великолисті гортензії потребують особливої уваги. Їх потрібно не тільки пригнути до землі, але й укрити додатковим матеріалом, наприклад, лутрасилом.
  • Пеларгонії, петунії, томати-чері: Ці квіти, які радували нас своїм цвітінням на балконах і терасах, потрібно занести в будинок.
  • Жоржини і гладіолуси: Цибулини цих квітів необхідно викопати, просушити в теплому місці і зберігати до весни.
  • Троянди: Пагони троянд, які не встигли визріти, потрібно обрізати. Кущові і паркові троянди слід пригнути до землі і вкрити.

Город:

Часник і цибуля: Саме час посадити під зиму часник і цибулю.

Водойми:

Водні рослини, які зимують не у водоймі, потрібно забрати на зберігання. Воду з водойми можна використати для поливу хвойних рослин.

Теплиця:

Теплицю необхідно ретельно очистити від рослинних залишків і продезінфікувати.

Інші рослини:

Рослини, які особливо чутливі до морозів (деревоподібні півонії, ремонтантна суниця, рододендрони, клематиси, чайно-гібридні троянди, виноград), потрібно вкрити.

Чому варто довіряти досвідченим городникам?

Саме вони, завдяки багатим знанням і практичному досвіду, можуть підказати, як правильно підготувати сад до зими. Дотримуючись їхніх рекомендацій, ви зможете зберегти свої рослини здоровими і сильними, а наступного року насолоджуватися їхнім цвітінням і плодами.

Не відкладайте підготовку саду до зими на потім!

Пам’ятайте, що кожен день на рахунку. Чим раніше ви почнете виконувати всі необхідні роботи, тим більші шанси, що ваші рослини успішно перезимують.

Підсумуємо:

Осіння пора – це час відповідального і кропіткого праці в саду. Але якщо ви все зробите правильно, то навесні будете винагороджені пишним цвітінням і багатим врожаєм. Тож не лінуйтеся і приступайте до роботи!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!