Святого Амвросія, старця Олтинського, вшановують 10 жовтня. Він народився в Тамбовському краю в родині паламаря і до прийняття чернечого постригу мав ім’я Олександр. У сім’ї було багато дітей, і святий з дитинства був вихований у релігійній атмосфері.
Під час навчання в духовній семінарії Амвросій (тоді ще Олександр) захворів. Він сказав, що якщо одужає, то піде до монастиря, але спочатку це були лише слова. Пізніше, коли його прийняв ієросхиномонах у пустелі та провів постриг у ченці, він отримав ім’я Амвросій, на честь святителя Медіоланського.
Через кілька років після постригу Амвросій знову захворів, що залишило його з певними вадами здоров’я. Однак, незважаючи на це, він активно займався перекладом творів святих отців і допомагав старцю Макарію, а після смерті Макарія сам зайняв його місце.
Амвросій мав велику духовну силу і був відомий своїм даром зцілення. До нього приїздили численні люди за порадою і допомогою. Молодих він наставляв на правильний шлях, а багатьох зцілював від хвороб і душевних недуг.
Він також був засновником Казанської Шамординської жіночої громади, де знаходили притулок сироти і хворі дівчата. Ця громада стала місцем для духовного розвитку і допомоги нужденним.
У 1891 році святий Амвросій помер, і його поховали поряд зі старцем Макарієм в Оптиній пустелі. Віруючі шанують святого як покровителя і помічника, який і після своєї смерті продовжує допомагати людям і зцілювати від хвороб.
Чим підживлювати кавуни та дині у липні для гарного врожаю Липень – найважливіший період для…
Підживіть цим троянди в липні: цвітіння миттєво стане пишнішим Липень – ключовий місяць для пишного…
Молоко прискорить дозрівання огірків: 3 рецепти підживлення Щоб огірки були соковитими, міцними й почали дозрівати…
Виховання дитини – це завжди виклик, адже потребує не лише любові та турботи, але й…
Як часто потрібно поливати орхідею, щоб вона цвіла роками Правильний полив орхідеї — запорука її…
Хто з нас не мріє про багатий урожай соковитих, стиглих помідорів? Однак, часто наші очікування…