Що потрібно зробити, щоб збирати врожай огірків до пізньої осені

Дізнайтесь, як продовжити життя огірків та збирати врожай до настання морозів. Зелені огірки будуть вас радувати тривалий час.

Врожай огірків починають збирати у середині літа. Огірки на грядці потрібно ще поливати та обробляти проти захворювань та шкідників, а тепличні частіше провітрювати.

Коли огірки закінчують квітнути, їх потрібно поливати частіше теплою водою. На 1 м2 потрібно 12 л. води. Зранку воду ллють під корінь, а ввечері обприскують листя. Вода не повинна потрапляти на кореневу шийку. Якщо огірки вкриті плівкою, після поливу грядки потрібно провітрити. У спекотну погоду між рядами поставите відра з водою для додаткового зволоження.

У період плодоношення огірки підживлюють два рази. 1 – у відрі води розчиніть столову ложку нітрофоски та полийте огірки. 2 – через два тижні після першої у 10 л. води розчиніть 500 мл. коров’яку та столову ложку сульфату калію.

Для профілактики обробіть огірки таким розчином – у 9 л. води розчиніть 1000 мл. молока та 30 крапель йоду. Раз на тиждень обприскуйте насадження. Або обробіть огірки препаратами – Бактофіт, Споробактерин, Фітоспорин – М. не забувайте прополювати грядки, обтрушуйте їх тютюновим пилом або настоєм часнику. Часто робіть провітрювання у теплицях. Якщо шкідники вже з’явились у вас на грядці, проведіть обробку Фітовермом або Бітоксибаціліном.Замульчуйте грядки соломою, травою або низинним торфом. Робіть це дуже обережно.

Якщо огірки зріють повільно, їх потрібно стимулювати. У відро налийте коров’як, пташиний послід або настій з трави. Відро розмістіть між грядками.

Збирайте огірки обережно, перевертати пагони не можна. Відривайте огірки з не великою частиною плодоніжки. Пошкоджені огірки не залишайте на пагонах. Збирайте врожай через кожні три дні.

Як доглядати за огірками у кінці літа?

Листя, яке пошкоджене – видаляють. Батоги переміщати та перевертати не можна. Підживіть огірки таким засобом – у відрі води розчиніть столову ложку суперфосфату та стільки ж сірчанокислого калію. Або проведіть обприскування таким засобом – розчиніть 1 частину кислого молока та 3 частини води. Кисле молоко можна замінити сироваткою.На ніч огірки потрібно накривати, бо температура вночі стає низькою.

Бажаємо гарного врожаю!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!