Діти це дуже велика відповідальність, яку несуть батьки. Вони від самого народження відповідають за стан здоров’я, виховання та майбутнє дитини. Є батьки, які нехтують своїми обов’язками.
Зазвичай це відбувається через терпіння, якого у деяких не вистачає. Звідси й збільшується кількість розірваних шлюбів, через які страждають у першу чергу діти.
А чи варто берегти сім’ю заради дітей?
Діти потребують виховання мами та тата, але вони не повинні бачити щоденні їхні сварки. Діти не повинні бачити знущання, скандали та брати участь у них. Спекулювати дітьми, також не потрібно.
Деякі батьки ведуть аморальний спосіб життя, палять, вживають спиртне. Таке життя батьків не дає їм змогу думати про майбутнє дітей. Такі діти завжди виглядають неохайно й виділяються з поміж інших. Такі родини знаходяться на обліку у спеціальних службах, але іноді це не дає ніяких результатів.
У школі такі діти погано навчаються й їхня поведінка неадекватна. Батьки, дізнавшись про це їх сварять, але вони не замислюються, що самі є прикладом для своїх дітей.
Гнів викликає у батьків, коли вони дізнаються про те, що їхні діти почали палити або зв’язались з поганою компанією. Іноді батьки звинувачують у всьому вчителів та школу, не помічаючи своєї вини у цій ситуації. А вчителі повинні навчати дітей та корегувати їхню поведінку. Виховувати дітей повинні батьки, а не вчителі. Поведінка дітей така сама, як у їхніх батьків. З самого дитинства діти починають поводити себе так само як це роблять їхні батьки. Тому родина повинна жити у порядку та спокої.
Виховання дітей – це складний процес. Іноді воно викликає роздратування та безсилля, але треба розуміти, що діти у цьому не винні. Розмовляйте з дітьми, пояснюйте їм їхні помилки. Деяким потрібно пояснити це кілька разів, а деяким достатньо одного разу.
Діти просто так не будуть розкидати речі, вони це бачили й роблять так само. Побачивши у батьків шкідливі звички, будуть робити так само.
В освіченій та інтелігентній родині виростають такі самі діти, як їхні батьки. Про це існують приказки:
- «Від осики не народяться апельсини».
- «Яблуко від яблуні не далеко падають».