Кожна господиня помічала, що її часник починає жовтіти. Більшість задавали собі питання, чому так відбувається? Тому розповімо вам причини виникнення проблем та як їх вирішити.
- Враження часнику морозом. Це може відбуватися через раннє висадження часнику. Сприятливий час для висадки – кінець вересня – жовтень місяць. У південних областях – листопад. Не слід садити часник раніше, бо він не дасть коріння й взимку листя вразить мороз, а весною ви отримаєте пожовкле листя. Щоб мороз зимою та навесні не вразив рослину, необхідно вкрити грядки мульчею. Якщо ви не встигли цього зробити, то навесні треба обробити часник біо — стимуляторами – Циркон, Епін, Енерген.
- Враження часнику вологою або посухою. За сприятливої погоди часник необхідно поливати раз на 14 днів. Якщо спекотна погода – полив необхідно збільшити. Приблизно за 30 днів до збирання врожаю – часник не поливаємо взагалі.
- Враження часнику хворобами та шкідниками. Зазвичай, рослину вражають такі захворювання, як іржа, гниль, несправжня борошниста роса, пліснява. Шкідники — цибулева муха, міль, кліщ, нематода. Для діагностики захворювання необхідно викопати вражений часник та оглянути його на наявність – гнилі, нальоту, личинки шкідливих комах. Якщо такі симптоми присутні треба провести обробку – фунгіцидами. Враження часнику нематодами не виліковується, тому слід проводити профілактичні заходи. Щоб цього не виникало,не рекомендується садити часник кілька років поспіль на тому ж самому місці. Кожні 4 роки змінювати насіння. Перед висадкою зубки часнику обробляти фунгіцидами. Для профілактики нематод – висадіть поряд чорнобривці та нагідки.
- Якщо вище зазначених причин немає, то пожовкле листя означає нестачу мікроелементів та живлення. Для цього необхідно провести підживлення на початку весни. Додайте на відро води – 10 гр. суперфосфату, 6 гр. аміачної селітри та стільки ж сульфату калію. Полийте грядку використовуючи 10 л на м2. Якщо листя не перестало жовтіти – повторіть процедуру через 30 днів. За бажанням можна приготувати настій з трави та золи.
Як привести рослину в порядок, якщо листя вже пожовкло? Необхідно провести обприскування комплексним добривом. Через 7 днів – підгодувати кореневу систему. Пам’ятайте, що жовтий колір листя на сформованій рослині означає, що формується цибулина.
Бажаємо успіхів у вирощуванні часнику!