Що робити, щоб листя часнику не жовтіло. Городникам на замітку




Кожна господиня помічала, що її часник починає жовтіти. Більшість задавали собі питання, чому так відбувається? Тому розповімо вам причини виникнення проблем та як їх вирішити.

  1. Враження часнику морозом. Це може відбуватися через раннє висадження часнику. Сприятливий час для висадки – кінець вересня – жовтень місяць. У південних областях – листопад. Не слід садити часник раніше, бо він не дасть коріння й взимку листя вразить мороз, а весною ви отримаєте пожовкле листя. Щоб мороз зимою та навесні не вразив рослину, необхідно вкрити грядки мульчею. Якщо ви не встигли цього зробити, то навесні треба обробити часник біо — стимуляторами – Циркон, Епін, Енерген.
  2. Враження часнику вологою або посухою. За сприятливої погоди часник необхідно поливати раз на 14 днів. Якщо спекотна погода – полив необхідно збільшити. Приблизно за 30 днів до збирання врожаю – часник не поливаємо взагалі.
  3. Враження часнику хворобами та шкідниками. Зазвичай, рослину вражають такі захворювання, як іржа, гниль, несправжня борошниста роса, пліснява. Шкідники — цибулева муха, міль, кліщ, нематода. Для діагностики захворювання необхідно викопати вражений часник та оглянути його на наявність – гнилі, нальоту, личинки шкідливих комах. Якщо такі симптоми присутні треба провести обробку – фунгіцидами. Враження часнику нематодами не виліковується, тому слід проводити профілактичні заходи. Щоб цього не виникало,не рекомендується садити часник кілька років поспіль на тому ж самому місці. Кожні 4 роки змінювати насіння. Перед висадкою зубки часнику обробляти фунгіцидами. Для профілактики нематод – висадіть поряд чорнобривці та нагідки.
  4. Якщо вище зазначених причин немає, то пожовкле листя означає нестачу мікроелементів та живлення. Для цього необхідно провести підживлення на початку весни. Додайте на відро води – 10 гр. суперфосфату, 6 гр. аміачної селітри та стільки ж сульфату калію. Полийте грядку використовуючи 10 л на м2. Якщо листя не перестало жовтіти – повторіть процедуру через 30 днів. За бажанням можна приготувати настій з трави та золи.

Як привести рослину в порядок, якщо листя вже пожовкло? Необхідно провести обприскування комплексним добривом. Через 7 днів – підгодувати кореневу систему. Пам’ятайте, що жовтий колір листя на сформованій рослині означає, що формується цибулина.

Бажаємо успіхів у вирощуванні часнику!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!