Що робити, якщо почали чорніти пагони троянд. Дієві методи вберегти їх

Якщо ви помітили, що пагони у троянд почали чорніти – потрібно швидше рятувати їх. Це ознака сірої гнилі, яку викликає грибок.

Ця хвороба найчастіше вражає молоді пагони, листочки та бруньки. Захворювання може виникнути із землі, або з листя, яке ви не прибрали торік.

Сприятливі умови для поширення хвороби є низька температура та підвищена вологість

Що робити із захворюванням?

  • Візьміть скальпель та обережно відріжте вражену ділянку троянди.
  • Обробіть місце відрізу кип’яченим молоком, кімнатної температури або садовим варом, який можна придбати у садовому магазині.
  • Землю навкруги куща пролийте фунгіцидами. Зробіть обприскування такими засобами, як Фундазол, Топаз, мідний купорос. Це засоби, які містять у собі мідь.

Ці засоби можна використовувати для профілактики захворювання. Користуючись цими засобами, час від часу їх потрібно змінювати, щоб хвороби не звикали до них.Також, чорніти пагони можуть через нестачу бору. Бутони та листя може осипатись. Тому, не забудьте вчасно підживити ваші кущі бором й вони порадують вас своїм рясним цвітінням. Бор бере участь у засвоюванні кальцію у рослин. Для цього використайте борну кислоту – на 1000 мл. – 1 гр. засобу. Проведіть обприскування під час формування бутонів та цвітіння.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!