Що робити, якщо в розсаді завелися мушки: як позбутися паразитів

Пропонуємо дізнатися, що варто робити, якщо у вашій розсаді завелись ґрунтові мушки. Через цих шкідників розсада почне погано рости та розвиватися, тому пускати все на самотік не варто.

Шкідника називають грибним або ґрунтовим комаром, детритницями чи сциаридами.

Вони роблять шкоду кореневій системі й через це рослини погано починають рости та гинуть.

Вони дуже швидко розмножуються, через тиждень як самка відкладає яйця вилуплюються личинки, які знищують рослини. Як тільки ви помітите шкідників, варто одразу вживати заходів, бо дочекатися гарного врожаю не вийде.

Можна повісити поруч липку стрічку та з часом її змінювати. Позбутися личинок можна, якщо знизити вологість. Тому, зволожувати розсаду можна наливаючи воду у піддон. Верхній шар ґрунту потрібно прибрати, а зверху насипати сухий субстрат. Після цього варто полити розсаду слабким розчином марганцю. Можна нарізати тонкими слайсами часник та занурити їх у горщик

Або можна приготувати часниковий настій та полити розсаду.

А ще можна встромити у землю сірники, голівками у землю.

Позбутися мошок допоможе розсипана тонким шаром зола на верхньому шарі ґрунту. Можна золу замінити апельсиновими шкірками.

Личинки можна знешкодити, якщо полити розсаду розчином господарського мила.

З магазинних засобів можна використати Актару або засіб Гром 2.

Для того, щоб шкідники не заводились, потрібно чітко дотримуватися профілактичних заходів. Вчасно поливайте розсаду та розпушуйте ґрунт. Підживлюйте насадження настоєм з бананових шкірок або чаєм. Можна полити розсаду водою, яка залишилася після танення м’яса.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!