Що роблять з ірисками після того, як вони відцвіли, щоб в наступному році були ще кращими 

Навіть, якщо іриси вже доцвіли, догляд за ними не скасовується. Якщо цього не зробити, наступного року гарних та пишних квітів можна не чекати.

Дізнайтесь, що є основним у догляді за квітами після їхнього цвітіння.

  1. Обрізання квітів. Після закінчення цвітіння квітки потрібно видалити. Не обрізані квіти приваблюють шкідників та хвороби. Також, забирають всі сили у листя та пагонів. У середині квітів буде формуватись насіння, яке також забирає всі сили квітки. Обрізання потрібно проводити гострим, стерильним інструментом біля основної розетки з листя. У листя обрізають лише сухі кінчики, а іншу частину залишають для кращого фотосинтезу та розвитку кореневої системи. Кінцеве обрізання проводять, коли листя вже втратило свій колір – у вересні. Залишають лише 15 см. листя від кореня.
  2. Пересаджування та поділ квітів. Через поділ квітки, місце росту кореневої системи збільшується. Чим більше буде молодих пагонів, тим дрібніші будуть квіти або вони взагалі не зацвітуть. Кожні три – п’ять років потрібно пересаджувати та ділити квіти. Цю маніпуляцію проводять після цвітіння. Викопайте багаторічну квітку, видаліть квітконоси та вкоротіть листя до 15 см. коріння обріжте на 2/3 їхньої довжини та поділіть на частини. Після висадіть молоді квіти назад у землю.
  3. Підживлення. Це потрібно зробити, щоб закласти бруньки, перезимувати та поповнити свої запаси поживних речовин. Це роблять через 21 день після закінчення цвітіння фосфорно – калійними добривами. Змішайте 60 грамів суперфосфату та 30 грамів калійної солі. Під кожну рослину внесіть у ґрунт 15 грамів суміші. Зробіть це двічі з перервою у 14 днів.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!