Categories: Поради

Що слід робити з тюльпанами після того, як вони відцвіли. Господиням на замітку

Вже відцвіли тюльпани й потрібно знати, що з ними робити далі, щоб наступного року вони знову порадували вас своєю красою.

Вже у червні потрібно вживати заходів з догляду за тюльпанами.

У час, коли тюльпан доцвів, відбувається формування цибулини та утворення дочірніх цибулин. Потрібно видалити квітконоси. Полив припиняти не потрібно ще мінімум 10 днів. Можна підживити тюльпани калійно – фосфорним добривом (30 грамів добрива використовують на 1 м2). Не можна підживлювати відцвілі тюльпани добривами, які містять хлор та азот. Якщо у вас декоративна клумба, часто поливати її не потрібно, це може заподіяти шкоду квітам. Обрізати листя не можна, краще нахилити його до низу та прикрити якимось матеріалом. Землю навколо тюльпанів прикрийте корою. А ось в середині літа тюльпани можна викопати, коли сформуються цибулини.

Що робити, щоб не втратити дочірні цибулини?

Якщо не викопувати цибулини тривалий час, вони зникають глибоко під землею. Тож, восени перед посадкою цибулин їх поміщають у спеціальні місткості, які не дають рости дочірнім цибулинам, а влітку просто викопують ці місткості. Таким чином, всі цибулини залишаються на місці. При висадженні великої кількості цибулин, на грядці викопують яму глибиною 20 см., на дно кладуть сітку, а краї фіксують. Після висипають цибулини та засипають родючим ґрунтом. Після цвітіння витягають сітку за краї.



Коли викопувати цибулини?

Викопують тюльпани, коли вже листя повністю зів’яне. Можна викопати одну цибулину та оглянути її. на цибулинах повинна бути луска коричневого кольору, а дочірня цибулина повністю сформована. Викопуйте цибулини у сонячну погоду, після провітрюють їх. Викопуйте цибулини обережно, дочірні цибулини можуть знаходитись на відстані від основної. Погані, пошкоджені та гнилі цибулини одразу викидайте. Гарні цибулини промийте розчином марганцю та просушіть. Для профілактики проти гнилі та грибкових інфекцій обробіть цибулини спеціальними засобами. Потім висушуйте цибулини у затінку. Зберігайте цибулини у ящиках з отворами. Оптимальна температура для просушування становить 25 градусів, вологість складає 70 %. Потім температуру знижують. У серпні цибулини повинні зберігатись при температурі 20 градусів, а у вересні – 15 градусів. Формування бруньок та квітконосів відбувається в останні літні місяці, тому варто зробити всі умови для їхнього гарного розвитку.

Восени висаджують цибулини у грядки знову, щоб весною милуватись гарними квітами.

Recent Posts

Полив орхідеї: що потрібно знати, щоб зберегти її красу

Орхідея — справжня королева кімнатних рослин, яка приваблює нас своєю вишуканою красою та тривалим цвітінням.…

1 день ago

Сприятливі дні для посадки розсади помідорів у травні та червні. Городникам на замітку

Травень – час не тільки розквіту природи, але й активної роботи на городі. Саме зараз…

1 день ago

Рецепт домашнього засобу, який допомагає покращити якість та смак огірків

Ось простий, але ефективний домашній засіб, який допомагає покращити якість і смак огірків — зробить…

2 дня ago

Як прочистити засмічену каналізацію вдома: 4 простих способи

Як впоратися із засміченою каналізацією: 4 ефективні способи в домашніх умовах Засмічена каналізація – це…

3 дня ago

Детальний місячний календар городника на травень 2025 року

🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…

6 дней ago

Щоб вишня не розповзалася по городу. Є два простих способи, як зупинити її розповсюдження

ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…

1 неделя ago