Що слід зробити з кущами смородини, після збору врожаю

Смородину починають збирати із середини липня місяця та продовжують приблизно місяць. Існує три види смородини – чорна, біла та червона. У чорної смородини більш насичений смак та аромат. Тому, щоб отримати достатньо врожаю у наступному році, треба одразу після збору цьогорічних ягід, зробити кілька процедур.

Зволоження кущів.

Смородина любить вологу землю. Полити кущі потрібно двічі – серпень та вересень. Цих разів вдосталь, щоб наситити кущі вологою. Якщо осінню переважно стоїть спекотна погода, то у жовтні не полінуйтесь та полийте смородину ще раз. Використовуйте 5 відер на 1 кущ смородини. Виливати воду потрібно вздовж кущів, бажано робити полив у вечірній час.

Підгодівля.

Підгодуйте смородину – органічними та мінеральними добривами. Зробити це потрібно в кінці вересня або на початку жовтня. Приготуйте суміш – 10 кг перепрілого гною, 40 грамів хлористого калію, 100 грамів суперфосфату. Таку суміш використовують на один кущ смородини. Після внесення добрив, гарно полийте кущі водою, а після розпушіть землю. Не можна вносити добрива, які містять азот.



Обрізання кущів.

Кущі обрізають одразу після висадження у ґрунт. Росте кущ протягом 4 років й на ньому повинно вирости до 15 гілок, різного віку. Якщо гілки старше 6 років – їх потрібно прибирати, гарно плодити вони вже не будуть. Обрізати кущі потрібно осінню. Коли зібрали врожай, можна одразу прибрати сухі гілки, листя необхідно теж видалити та спалити. Саме у листі частіше за все мешкають шкідники та хвороби. У червоній та білій смородині листя обривати не потрібно.

Як розмножити кущі.

Процедуру проводять з середини вересня до середини жовтня. Для цього використовують здеревілі живці. Їх беруть із пагонів, яким виповнився один рік. Видаляти їх потрібно обережно, щоб не залишити пеньки. Зрізують пагони гострим ножем, довжиною 20 см. Нижній зріз повинен становити 45 градусів – протилежна сторона нирки, після відступіть на 1 см нижче нирки. Зверху на 1 см вище від нирки. Приготуйте землю для саджанців – змішайте торф та пісок у рівних частинах. Посадіть смородину під кутом 45 градусів та на відстані 15 см. Відстань між рядами повинна становити 30 см. Над землею повинні залишитися дві нирки. Саджанці гарно ущільніть землею. Можна весною прикопати гілки, а осінню розсадити їх.



Як проводити обробку?

Після того, як зберете врожай, обробіть кущі актелліком. Цей засіб захистить смородину від попелиці та інших шкідників. Восени після обрізання гілок, кущі необхідно обробити 1 % розчином бордоської рідини або карбофосом. Це буде профілактичним заходом, щоб шкідники не розмістились під корою та у землі навколо куща.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!