Розповімо, що потрібно робити з малиною, щоб підготувати її до зимівлі. Молоді саджанці обрізають повністю, потрібно залишити лише пару нижніх бруньок.
Завдяки цьому ви зможете зібрати багато ягід наступного року. Також, захворювання, якими були вражені рослини, які росли на цьому місці не передадуть їх у спадок молодим пагонам.
Після не забудьте гарно полити кущі та покласти мульчу на грядки. Щоб ягоди росли великими обрізані кущі повинні бути 1 м. у висоту. Гілки зберіть до купи, зафіксуйте та пригніть їх до землі на зимівлю. Якщо у вас теплі зими, обрізати малину можна весною. Це роблять тому, що за теплих зим бруньки можуть розпуститися та почати рости у зимовий період. Таким чином врожаю можна не чекати.
Ремонтантну малину обрізають після того, як зберете 2 врожаї, тобто наступної весни. Прибирають сухі та слабкі гілки. Можна обрізати гілки на рівні землі, тоді весною пагони виростуть сильними та рясними й дадуть гарний врожай у серпні місяці.
Сухі, молоді, тонкі пагони потрібно видалити. Залишіть товсті гілки висотою 20 см. садіть кущі на відстані не менше 60 см. слідкуйте, щоб грядки не заростали, зайві гілки теж прибирайте.
Перед зимуванням приберіть листя, але не відривайте бруньки. Обривайте листя з низу до гори. Далі зберіть гілки до купи, зафіксуйте їх мотузкою та прикладіть до землі, якомога нижче. Коли випаде сніг, краще накидати його на грядки з кущами, щоб малина була повністю вкрита снігом. Слідкуйте за тим, щоб до малини вільно надходило повітря. Ті пагони, яки погано перенесли зиму та підморозились, весною потрібно видалити, щоб вони не розповсюджували хвороби на інші кущі. Ці маніпуляції проводьте одразу, як зійде сніг.
Завдяки цим порадам, ваша малина гарно перезимує та порадує вас своїм врожаєм.