28 вересня Церква вшановує пам’ять святителя Харитона Сповідника, єпископа, відомого за свою незламну віру в Бога. Святого переслідували язичники за його відданість, проте, коли гоніння припинилися, він вирушив до святих місць у Єрусалим. Під час подорожі на Харитона напали розбійники, але доля склалася на його користь — вони загинули через отруєне зміїне вино. Святий оселився в печері тих розбійників, збудував там церкву і заснував чоловічий монастир, відомий як Фаранська Лавра.
Однак прагнення до усамітнення змусило святого залишити монастир і піти до пустелі, де він побудував ще два монастирі — Сукійський та Ієрихонський. Останні роки життя святитель провів поблизу Сукійського монастиря. За його бажанням, його поховали у Фаранському монастирі.
Цей день вважався несприятливим у народних віруваннях. Вважалося, що 28 вересня люди можуть потрапити під вплив псування та пристріту, тому намагалися не виходити з дому. Заборонялося вимітати сміття, оскільки це могло принести хвороби та нещастя. Уникали будь-якої важливої роботи та зустрічей з людьми з карими або чорними очима, оскільки вірили, що такі люди можуть наврочити.
Молодята, які планували весілля, повинні були звернутися до знахарки та пригостити її медом і пирогами, щоб вона не зіпсувала весілля та захистила від можливих негараздів.
З давніх часів існувала прикмета, що цього дня сатана «плює» на ягоди, тому їх збір або вживання могли принести хворобу.
Чим підживлювати кавуни та дині у липні для гарного врожаю Липень – найважливіший період для…
Підживіть цим троянди в липні: цвітіння миттєво стане пишнішим Липень – ключовий місяць для пишного…
Молоко прискорить дозрівання огірків: 3 рецепти підживлення Щоб огірки були соковитими, міцними й почали дозрівати…
Виховання дитини – це завжди виклик, адже потребує не лише любові та турботи, але й…
Як часто потрібно поливати орхідею, щоб вона цвіла роками Правильний полив орхідеї — запорука її…
Хто з нас не мріє про багатий урожай соковитих, стиглих помідорів? Однак, часто наші очікування…