Що ж важливо знати нашим християнам про відвідини священиком наших домів та окроплення їх йорданською водою

Священик, який приходить до вашої оселі, щоб її благословити, символізує прихід самого Ісуса Христа, тому до цього приходу варто приготуватися і серйозно віднестися, бо сам Ісус сказав до апостолів: «Хто вас приймає, мене приймає» (Мт 10,40), а також: «В який же дім не ввійшли б ви, скажіть перше: Мир домові цьому! І коли там є котрийсь син миру, мир ваш покоїтиметься на ньому; а коли ні, до вас він повернеться» (Лк 10, 5-6).

Запрошувати і приймати священика у своєму домі є привселюдним (публічним)
визнанням віри в Ісуса Христа та своєї приналежності до Вселенської Христової Церкви. Тому, з вдячності за віру Христову і святу Церкву, робіть це щиро і відкрито.

Окроплення йорданською водою символізує очищення дому і всіх, хто в ньому проживає від усякого зла силою Ісуса Христа, силою Хреста Господнього та спільною щирою молитвою. Особливу силу йорданська вода отримує від джерела всякої сили – від Ісуса Христа, Який своїм зішестям у йорданські води, освятив їх. Подібно і сьогодні кожна вода, освячена священиком в часі Богоявління, отримує особливу силу відганяти наступи диявола та захищати оселі і людей від всякого зла і всякого гріха. Тому коли приходить священик слід запалити заздалегіть приготовлену стрітенську, або іншу свічку ,і наготовити посудину свяченої води для окроплення.

Окроплення йорданською водою не замінює таїнства очищення – Покаяння (Сповіді), яке все ж-таки залишається єдиним і необхідним для того, щоб могти єднатися з Господом Ісусом Христом у Святому Причасті.

Памятаймо Священик — слуга Божий і як ми готуємось до його приходу , так ми і зустрічаєм Христа в своєму житті. А як зустріли і прийняли ,так і Господь дасть нам по ділах і вірі нашій .

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!