Що значить, коли лелека прилетіла на подвір’я. Головні прикмети та на що звернути увагу

Лелека завжди займав особливе місце в українській культурі, вважаючись не тільки прекрасним птахом, а й вісником щастя та захисту від біди та негативних подій.

Лелеку часто називали «посланником щастя». Вірять, що якщо цей птах збудує своє гніздо поруч із домівкою людини, то у родині пануватиме гармонія, затишок і благополуччя. Та, на жаль, є і протилежні прикмети.

Зокрема, якщо лелека залишає своє гніздо, то це спричинить погані вісті. Сповідники забобонів вважають, що така подія може призвести до біди, а навіть пожежі або руйнувань.

Також важливо, де саме збудує гніздо лелека. Якщо гніздо влаштоване на даху вашого будинку, то це обіцяє добробут і щастя для вашої родини. Однак, якщо лелека перенесе своє гніздо на іншу стріху, це може передвіщати проблеми та хвороби. Лелека, як вважали наші пращури, також захищає дім від блискавок.

Назустріч долі: Лелека в небі

Коли лелека літає над домом це заведено вважати доброю прикметою, яка обіцяє радісні події та щасливі новини. Побачити, як лелека пролітає біля вашого житла, може означати, що скоро ви зустрінете близьку людину. А якщо багато лелек кружляє навколо будинку, то це може вказувати на наближення гостей, які принесуть з собою радість та щастя.

Стародавні прикмети для жінок і дівчат

У минулому незаміжні дівчата вірили у прикмету, що побачити лелеку в небі означає швидке одруження і зустріч із долею. Також вважалося, що якщо лелека літатиме над будинком жінки, то сім’я скоро поповниться дитиною.

Жінки та дівчата, що мріють про дітей, загадували бажання, бачачи лелеку в небі, вважаючи, що це допоможе їхній мрії здійснитись.

Обереги

Хоч лелеку вважають вісником щастя, але тримати вдома статуетки лелек або дарувати їх іншим людям не рекомендовано. Існує повір’я, що такі предмети можуть принести невдачу.

Однак, якщо на дорозі або в полі ви знайдете лелече перо, заберіть його з собою. Кажуть, що це перо стане оберегом і принесе вам щастя.

Отже, лелека в українських прикметах символізує радість, благополуччя та добро, але варто дотримуватись певних правил, щоб привернути до себе та своїх близьких лише позитивну енергію.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!