Щоб капуста довго лежала і не гнила, зберігайте її за допомогою цих методів

Дамо вам кілька гарних порад, які допоможуть зберегти врожай капусти протягом усієї зими. З неї можна приготувати безліч страв. Вона дуже корисна та містить багато цінних вітамінів. Капуста у будь-якому вигляді несе користь для нашого організму.

Для тривалого зберігання потрібно обирати цілі та не ушкоджені качани капусти. Вони повинні бути твердими, без уражень комахами та гниллю. Маленькі качани для тривалого зберігання не підходять.

Качани, які зберігати довго не потрібно, можна помістити у темну комору. Якщо кладете капусту у холодильник, обгорніть його харчовою плівкою або папером. Не забувайте іноді провітрювати капусту.

Для зберігання використовують пізні сорти капусти. Врожай збирають пізньої осені до настання заморозків. Під час транспортування намагайтесь максимально зберегти цілісність качанів.Найкраще капуста зберігається у приміщеннях, де температура становить від 0 до 2 градусів, а вологість – 86-90 %.

Розповімо вам, що потрібно робити для того, щоб зберегти капусту до самої весни:

  1. Капусту виривають разом з корінням та стовбуром. Потім за стовбур підвішують качани для зберігання. Таким способом капуста тривалий час зберігається свіжою. А люди навпаки відрізають на городі лише качан, все інше залишають у землі.
  2. Прибирати верхнє листя качану. Цього робити не можна. Прибирати листя потрібно поступово, лише тоді, коли воно висохне. Таким способом ви продовжите життя капусті.
  3. Обгортати качани папером можна, але якщо у приміщенні висока вологість, капуста почне гнисти та повністю просочить гнилим листям папір. Краще обгорніть капусту харчовою плівкою.
  4. У підвалі приготуйте місце, насипте туди грубозернистий пісок шаром 25 см. туди встроміть качани капусти.
  5. Можна намастити качани глиняним розчином, висушити та зберігати у підвалі.
  6. Якщо не має підвалу, викопайте на городі яму глибиною 50 см. дно устеліть шаром соломи. Потім укладіть качани капусти та засипте землею. Зверху викладіть знову товстий шар соломи, щоб земля не промерзла.
Спробуйте скористатись хоча б одним способом зберігання капусти й ви залишитесь задоволеними результатом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!