Щоб капуста краще зав’язувалася та була міцна, полийте її цим ефективним засобом

Дізнайтесь, як змусити білокачанну капусту зав’язуватись та отримати міцні та щільні качани.

Перш ніж щось робити, потрібно дізнатись причину, чому так відбувається.

Причини:

  • Спекотна погода. Сприятлива температура для вирощування капусти становить від 16 до 20 градусів. якщо температура понад 26 градусів, капуста поринає у стан стресу та зупиняє свій розвиток. При цьому вам допоможе рясний полив, на 1 м2 потрібно 50 л. води. Обробіть насадження стимулюючими, підвищуючими імунну систему розчинами. Землю навкруги капусти замульчуйте травою, сіном або тирсою.
  • Нестача світла. Вирощуйте капусту на сонячній ділянці та не насаджуйте поблизу високих рослин, які будуть утворювати тінь.
  • Кислий ґрунт. Оптимальне рН середовище для вирощування капусти повинно становити менше ніж 6,5. Якщо вона перевищує ці позначки, капуста буде відчувати дефіцит елементів харчування. Через це часто капуста хворіє на капустяну килу, качан росте дрібним та рихлуватим. Краще вирощувати капусту у нейтральному середовищі. Виправити ситуацію допоможе розсипана на грядках зола або підгодівля кальцієвою селітрою (у 5000 мл. води розчиніть 30 грамів порошку). Восени внесіть вапно, крейду або доломітове борошно.
  • Уражена точка зростання. Її можуть пошкодити шкідники або сам господар, який розпушував землю та пошкодив стебло. Потрібно обережно проводити розпушення та обробку проти шкідників.
  • Стимулюючі заходи. Розчиніть у відрі води пару грамів борної кислоти та проведіть обприскування по листу. Або обприскайте качани «Зав’яззю».

Бажаємо гарного врожаю капусти!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!