Щоб розсада росла здоровою, потрібно правильно її поливати. Поради для городників.

Для гарного росту розсади необхідно забезпечити правильний полив.

Для правильного вирощування розсади необхідно створити сприятливі умови для неї. Доведеться докласти чимало зусиль, щоб отримати міцні саджанці та надалі гарний врожай.

Вода для поливу.

Для цього вам знадобиться відстояна вода, дощова або тала. Вода, яка тече з крана не підходить, бо містить велику кількість хлору. Температура води повинна бути від 20 до 25 градусів. Холодна вода викликає гниття кореневої системи, а гаряча не містить кисню, який потрібен рослині.

Частота поливу.

Поки не з’явилися сходи поливати необхідно раз на день. Бажано розприскувати воду. Потім, як проклюнеться насінина, приберіть плівку та поливайте через 2 дні. Після необхідно трохи обгорнути землею рослини й поливати раз на 7 днів. Як з’являться листочки поливайте частіше. Вода повинна повністю пропитувати землю. Полив також залежить від виду саджанців. Перці, помідори та баклажани поливають рідше ніж капусту й огірки, які можна поливати кожного дня.

Якщо розсада знаходиться на підвіконні, полив проводять:

Сприятливе розташування розсади, це – південна сторона будинку. Слідкуйте за тим, щоб земля була не дуже вологою, бо це негативно впливає на рослини, розпочнеться процес гниття. Бажано на дно ящику, де знаходяться саджанці покласти керамзит, для гарної циркуляції вологи. Також, слідкуйте, щоб земля не була сухою. Це послаблює стан та розвиток розсади.Теплична розсада та полив.

Полив проводять під корінням. Цей спосіб сприятливий для перцю, баклажанів та помідорів. У цих рослин може розвинутися фітофтороз, якщо волога потрапить на листя. Весною поливають раз на 7 днів по 3 л води, влітку – 2 рази на 7 днів у вечері або зранку. Після поливу розпушіть ґрунт та зробіть провітрювання теплиці.

Після висадки в окремі стаканчики полив проводять:

Для розсади це болюча процедура, тому треба поливати розсаду  через 6 днів після пікіровки, для того, щоб вона гарно укоренилася. Після поливайте за графіком.

Як поливати розсаду перед висадкою в землю.

За два дні до пересаджування припиніть поливати рослини. За 2 години до пересаджування гарно пролийте землю водою, профілактика ушкодження корінців. Після пересадки ґрунт гарно пролийте та устеліть соломою, для збереження вологи. Через 10 днів поновіть полив рослин.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!