Щоб виростити гарну розсаду даємо вам декілька порад. Городникам на замітку.

Щоб виростити гарну розсаду даємо вам декілька порад.

Всі садівники добре знають, щоб отримати гарний врожай треба чимало попітніти. Заходи, які допоможуть вам справитися з цією задачею описані нижче.

  1. Стелажі.

Ми чітко розуміємо, що для розсади потрібно багато місця. Існує два варіанти стелажів. Перший — це розміщення на підвіконні, інші – підлогові.

Підлогові мають перевагу, адже на них ви можете розмістити більше ящиків. В них бажано встановити освітлення, через те, що рослини потребують світла.

Стелажі повинні мати естетичний вигляд, вологостійкість, міцні та гарну доступність, щоб доглядати за рослинами. Їх можна купити в спеціальному магазині або зробити самотужки з підручних матеріалів.

  1. Освітлення.

Оснастити світлом стелажі можна також самостійно або придбати фітолампи. Звичайні лампи не підходять, тому рекомендуємо оснащувати люмінесцентними або світлодіодними. Рослини потребують повний спектр освітлення. Розташовувати лампи рекомендуємо не ближче ніж 10 см від рослин і регулювати самостійно, враховуючи якого розміру розсада. Можна встановити світловідбивні екрани навколо ящиків з розсадою.

  1. Профілактика появи павутинного кліща.

Сухе повітря і висока  температура – найсприятливіші умови появи павутинного кліща. За наявності шкідника на розсаді, вона може загинути, а якщо виживе, то буде дуже слабкою. Особливі прикмети появи кліща – поява павутиння та білих плям на зелені, тому будьте уважними. Якщо вже ви помітили кліща можна:

  • Обробіть розсаду розчином господарського мила, дрібне листя – обприскайте, а велике намильте, залишіть на 3 – 4 години, потім змийте піну та обгорніть квіти харчовою плівкою і залиште на добу.
  • Використайте препарат Фітоверм. Розведіть у співвідношенні 2 мл розчину на 1 л води і обробіть рослини. Через тиждень провести процедуру ще раз.

Ви повинні знати, що павутинний кліщ мешкає не лише на рослинах, але й в плінтусах, підвіконнях. Тому, обробити ці поверхні розчином Фітоверма не зашкодить.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!