Швидкий та перевірений метод видалення пня з ділянки. Не залишиться і сліду

Повністю позбутися від пня на ділянці не так вже й просто. Тим паче, якщо він залишився від дубу, горіха або сливи. А чекати природного розкладання прийдеться дуже багато років. Тому, існує декілька ефективних методів, які допоможуть швидко й назавжди позбутися будь-якого пня.

Метод спалювання.

Спалювання — це простий та відомий метод позбавлення від пня. Однак, він підходить тільки для невеликих пнів, які швидко згоряють. А от вийняти рештки від товстих дерев цим методом не вийде. Тому, щоб з легкістю прибрати рештки пня, необхідно розпиляти пеньок до його основи у кількох місяцях, роблячи візерунок, який схожий на спиці колеса. Потім, потрібно налити всередину трохи розпалювача та підпалити. Пень буде горіти доволі довго, навіть, можна щось приготувати. Після тривалого горіння, рештки пня можна з легкістю вийняти.

Метод компостування.

Непотрібний пень потрібно засипати органічними рештками, зробивши велику компостну гору. Для цього підійдуть харчові залишки, скошена трава, земля з лісу, листовий перегній, тощо. Для пришвидшення процесу гниття пня, необхідно посипати сечовиною кожен органічний шар. Також, можна скористатися ЕМ-препаратами, які необхідно заздалегідь розвести в теплій воді. Потім, потрібно ретельно зволожити компостну купу й накрити її поліетиленовою плівкою, але не щільно. Можна зробити композитну коробку навколо пня — це також, метод компостування.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!