Більшість дорослих людей та дітей вживають багато солі. Ця звичка з’являється з дитинства та залишається на все життя. У школі діти взагалі намагаються та часто купують на перекус солоні страви.
Панікувати не варто, але обмежити вживання солі потрібно.
Яка різниця між натрієм та сіллю?
Формула солі — NaCl або хлорид натрію. Натрій відіграє важливу мінеральну функцію для нашого організму. Деякі люди сідають повністю безсольову дієту, яка може нашкодити організму. Хлор бере участь у виробленні шлункового соку та засвоєнні їжі. Найчастіше зустрічається надлишок натрію в організмі людини. Звідси відбувається підвищення кров’яного тиску та порушення роботи серцево-судинної системи, як у дитячому, так у дорослому віці. У дитячому віці надлишок натрію порушує роботу підшлункової залози, нирок, нервову та ендокринну системи, у дорослому віці підвищує ризик розвитку остеопорозу. Надлишок натрію загрожує дітям у яких підвищується тиск, хворих на діабет, мають метаболічні порушення, надлишкову вагу та хронічні захворювання нирок.
Якщо в організмі надлишок солі, люди страждають від спраги й починають споживати велику кількість рідини. Зазвичай люди обирають солодкі, газовані напої й звідси з’являється зайва вага.
Норми натрію та солі, які можна вживати кожен день.
На теперішній час діти всередині вживають 6,4 грама солі на добу молодші школярі — 7,4 грама, а підлітки — 9,2 грама.
У наш час люди найчастіше вживають полу фабрикати, хліб, консерви, сири, ковбаси, снеки, печиво, тобто продукти в яких вже міститься сіль й відрегулювати її кількість ми не можемо. Під час приготування полу фабрикатів, люди також, додають сіль. Тому варто почати контролювати кількість вживання солі, щоб потім не згубити своє здоров’я.
Продукти, де міститься найбільше солі — попкорн, арахіс, прецлі, соломка, крекери, чипси, піца, бургери, сосиски, ковбаси, в’ялене та копчене м’ясо з рибою, мариновані, солоні, квашені огірки, помідори, оливки, печиво, торти, тістечка, солодка випічка, булочки, хліб, хлібці, сири, крем-сири, плавлені сири, м’ясні та рибні заготовки: паштети, тушонка, оселедець, скумбрія, консервація – солона та солодка, запаковані продукти: готові сніданки, пластівці, соєвий соус, кисло-солодкий соус та інші соуси.
Факти про «білий порошок»:
Чи можна обрізати дерева взимку: поради та рекомендації Обрізка дерев узимку — це не лише…
Як віник може допомогти залучити багатство: народні прикмети Віник у народних прикметах вважається символом порядку…
Як повернути кухонним рушникам ідеальну чистоту: простий рецепт Кухонні рушники часто забруднюються стійкими плямами, які…
Як правильно доглядати за товстянкою та стимулювати її ріст і цвітіння Товстянка, або грошове дерево,…
Як відвадити голубів від вашого подвір’я: природні та гуманні методи Голуби, попри їхню привабливу зовнішність,…
Несподіваний лайфхак: як звичайний огірок може захистити авто від обмерзання Хто б міг уявити, що…