Собор Архангела Гавриїла — 26 липня. Як правильно провести цей день, та що слід зробити

У християнстві, 26 липня, заведено святкувати день Архангела Гавриїла. Свято відзначають двічі на рік, перший раз – 8 квітня, а другий у липні. Цей день пов’язують з освяченням церкви у Константинополі.

У народному календарі, свято отримало назву – день Гаврила Літнього, Гавриїл або Гаврилов день. У давнину, у цей день люди працювали у полях та збирали врожай. Саме архангел Гавриїл приніс добру звістку Діві Марії, про народження сина. Він весь час оберігав родину Ісуса та повідомляв про небезпеку.

Перед цим днем, з вечора починається всенічне бдіння, а зранку проходить Божественна літургія. Всі молитви цього дня присвячені архангелу. Віряни просять допомоги у збиранні врожаю та позбавити людей від втомлюваності. Читають молитви й Діві Марії.

Селяни у цей день проводять час у полях та збирають врожай. Йде заготівля сіна та прибирання пшениці. Збираючи врожай, люди просили гарної погоди своїми молитвами. Читали заговори дітям від переляку. Заборонялося обливатися холодною водою до обіду, бо можна було потонути у водоймі.Прикмети 26 липня:

  • Чекайте поганої погоди, якщо хмари у небі стають темними.
  • Чекайте прояснення погоди, якщо темні хмари – світлішають.
  • Якщо 26 липня стоїть посуха, то така й буде осінь.
  • Якщо 26 липня йде злива, зима розпочнеться рано та буде холодною.
  • Чекайте ранньої осені, якщо граки збиваються у зграю.
  • Осінь затягнеться, якщо ластівки літають низько.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!