Собор Дванадцяти Апостолів — 13 липня. Головні традиції та заборони цього дня, про які варто знати

За християнським календарем, 13 липня заведено відзначати Собор Дванадцяти Апостолів. Це свято присвячено 12 учням Господа. В цей день, віряни повинні відвідати церкву та прочитати молитви за всю свою родину та за себе.

Люди просять захистити та оберігати їх від усіляких негараздів. Ставлять свічки святим апостолам. Люди повинні цього дня бути доброзичливими та допомагати всім, хто цього потребує. Саме 13 липня прощаються всі гріхи людей. Забороняється сваритися у цей день, а якщо так сталося, необхідно попросити пробачення від щирого серця.

Всі, хто народився 13 липня у житті будуть щасливі та цілеспрямовані.

Люди святкували свято – верхівку, адже настала середина літа. Вони одягалися у святкове вбрання та вирушали косити траву. У давні часи заведено фарбувати яйця у жовту фарбу, грати у битки та дарувати один одному. На стіл готували безліч страв з яєць. Ввечері сідали за стіл та святкували це велике свято. Селяни робили опудало з соломи, одягали його у традиційну одежу та прикрашали різноманітними квітами, стрічками та намистом. З цим опудалом ходили по оселях, а у кінці свята викидали його у водойму.

Прикмети цього дня:

  • Чекай миттєвої зливи, якщо хмари на небі жовтого кольору.
  • Чекай спекотної та сонячної погоди, якщо зранку випала роса.
  • Якщо роси зранку немає, чекай зливи.
  • Чекай тривалої теплої погоди, якщо зозуля продовжує співати.
  • До кінця літа буде тепло, якщо соловей співає протягом 5 днів, починаючи з 13 липня.
  • Чекай зливи, якщо вівці бігають одна за одною та бекають.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!