Спас Нерукотворний — 29 серпня. Що потрібно зробити в цей день кожній людині

29 серпня, заведено святкувати Спас Нерукотворний. У християнстві свято має назву – Перенесення з Едесси до Константинополя Нерукотворного Образу Господа Ісуса Христа. Святий лик Ісуса зображений на хустці або на дошці, тому він отримав назву нерукотворний.

З’явився він у той момент, коли Господь витер рушником обличчя й на ньому з’явилось його відображення. Цей рушник зберігався в Едессі, а згодом його перенесли до Константинополя. Через деякий час, святиню загубили під час Хрестових походів.

У давні часи заведено було молитися цього дня. Господині відправляли своїх чоловіків у поле з сіллю та хлібом. Чоловіки засівали зерно. Селяни починали збір врожаю горіхів. Господині пекли різноманітну випічку з нового врожаю борошна.

Чоловіки очищали колодязі та криницю й пили воду, яка тече під землею. Селяни дивилися, як починають відлітати птахи у теплі краї. Люди вірили, що відлітання журавлів цього дня, покличе за собою морози на Покрову.День починається зі священної літургії та освячування горіхів. Жінки роблять ліки з горіхів та випікають пироги з борошна, яке зібрали цього року. Родини збирались за святковим столом та куштували смаколики.

Заборони цього дня:

  • Сваритися та думати про погане.
  • Бажати комусь зла.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!