Сто раз подумайте, перед тим як ламати бузок. Чому не можна цього робити, та до чого може призвести

Бузок цвіте навесні, і багато українців, вірячи в прикмети, починають виривати цілі кущі, сподіваючись принести додому гарний букет. Деякі також шукають бузок з п’ятьма пелюстками — вважається, що такий знак приносить удачу та виконання бажань. Проте, насправді рвати бузок не варто, оскільки це може завдати шкоди рослині та погіршити її здоров’я.

Чи слід обривати гілки бузку: думка біолога

Експерти у галузі ботаніки рекомендують утриматися від зривання гілок бузку, навіть якщо маєте бажання принести додому кілька чудових гілочок. По-перше, це завдає шкоди рослині, а по-друге, ви позбавляєте інших можливості насолодитися її вродою та ароматом.

Поширена думка, що бузок краще розвивається і цвіте, якщо його гілки обламувати, насправді є помилковою. Ця процедура призводить до травмування рослини, що впливає на її здоров’я і може призвести до загибелі. Обламані гілки створюють рани, які стають вразливими для інфекцій.

Якщо не можете обійтися без бузкового букета, слід зірвати квіти з мінімальною шкодою для рослини. Вибирайте кущі з багатьма квітами та зрізайте гілки з непотрібних частин. Не ламайте гілки, а використовуйте секатор.

Чи слід рвати бузок додому згідно з народними прикметами

Українці вірять у народні прикмети, які пов’язані з бузком, і тому часто приносять його додому у вигляді букетів, сподіваючись принести удачу у своє життя. Ці квіти відомі своїми захисними властивостями, вони відлякують негативну енергію та злих духів і заповнюють приміщення приємним ароматом.

Проте існують певні заборони, які передаються з покоління в покоління. Наприклад, білий бузок не рекомендується принести в будинок, оскільки йому приписують наступні негативні властивості:

  • Виганяє людину з житла.
  • Привертає біду та хвороби.
  • Спричиняє сварки між членами родини.
  • Відлякує женихів від молодих дівчат.

Єдиний безпечний спосіб тримати білий бузок вдома — це засушені квіти. Засушені квіти бузку, навпаки, вважаються оберегом, який захищає власника від негативу, приносить удачу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!