Свенської ікони Божої Матері — 30 серпня. День коли моляться до неї і просять допомоги

30 серпня, заведено шанувати Свенсько – Печерську ікону Божої Матері. Написав цю святиню преподобний Аллій Печерський. На ній він зобразив Божу Матір, яка тримає дитину.

З правої сторони розміщений преподобний Феодосій, з лівої сторони – преподобний Антоній Печерський.

Спочатку святиня зберігалась у Києво – Печерському монастирі, а потім її переправили у Брянський Свенський монастир. Одного разу, князь Чернігова Роман Михайлович, втратив зір й почувши про чудеса, які робить ця ікона, наказав переправити святиню до нього.

Ікона разом зі священником вирушила до князя. Святиню переправляли на човні. Вночі моряки вирішили зупинитись на березі річки, а вранці прийшовши до човна ікони не знайшли. Вони її побачили на горі на дубі, між гілками.

Про цю подію дізнався князь й вирішив самотужки разом з помічниками дістатись до ікони. Прийшовши туди, він щиро помолився та наказав підлеглим збудувати монастир на тому самому місці.

Після цього зір до князя повернувся й він збудував храм із дерева на честь Успіння Пресвятої Богородиці. З дуба, де була ікона, зробили дошки та використали під час будівництва. У наш час ви можете побачити цю ікону у Третьяковській галереї.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!