17 серпня, заведено шанувати Свенсько – Печерську ікону Божої Матері. Написав цю святиню преподобний Аллій Печерський. На ній він зобразив Божу Матір, яка тримає дитину.
З правої сторони розміщений преподобний Феодосій, з лівої сторони – преподобний Антоній Печерський.
Спочатку святиня зберігалась у Києво – Печерському монастирі, а потім її переправили у Брянський Свенський монастир. Одного разу, князь Чернігова Роман Михайлович, втратив зір й почувши про чудеса, які робить ця ікона, наказав переправити святиню до нього.
Ікона разом зі священником вирушила до князя. Святиню переправляли на човні. Вночі моряки вирішили зупинитись на березі річки, а вранці прийшовши до човна ікони не знайшли. Вони її побачили на горі на дубі, між гілками.
Про цю подію дізнався князь й вирішив самотужки разом з помічниками дістатись до ікони. Прийшовши туди, він щиро помолився та наказав підлеглим збудувати монастир на тому самому місці.
Після цього зір до князя повернувся й він збудував храм із дерева на честь Успіння Пресвятої Богородиці. З дуба, де була ікона, зробили дошки та використали під час будівництва. У наш час ви можете побачити цю ікону у Третьяковській галереї.
🌱 Що садити у травні 2025 за місячним календаремДізнайтеся, які дні у травні найкращі для…
ишнева поросль атакує город? 🌱 Є два простих способи, як зупинити її назавжди! Вишня —…
Моя знайома бабуся Марія щороку садить по 3 сотки картоплі.А збирає — наче посадила десять!Всі…
Як позбутися попелиці на трояндах: прості та безкоштовні методи Попелиця висмоктує сік із троянд, послаблює…
Сучасний ринок побутової хімії рясніє різноманітними засобами для прання. Серед них два лідери – пральний…
Як підгодувати моркву навесні, щоб вона була великою, солодкою і без тріщин Морква — культура…