Світла середа — 8 травня. Що забороняється робити в цей свято усім християнам

Після свята Великодня починається новий тиждень Він має назву світлий тиждень та всі дні цього тижня теж вважаються Світлими. 8 травня люди святкують Світлу середу.

Піст скасовується, тому можна вживати в їжу м’ясні, молочні продукти та яйця, червоне вино.

Але пам’ятайте, що за церковними звичаями не вітається обжерливість та зловживання алкогольними напоями. У всі дні цього тижня бажано бути щедрим та робити благодійні справи. Ваші дії повинні бути від щирого серця.

Також в ці дні не бажано сваритися та поневірятися, бо можуть виникнути неприємності.

Забороняється працювати тільки у свято Великодня, у всі інші дні заборона знімається. Особливо це стосується тих людей, котрі працюють за графіком. Забороняється працювати по дому та господарству.

Також забороняється відвідувати кладовища в ці дні, через те, що в ці дні не проводять панахиди, вінчання та хрещення, щоб люди не забували радіти у честь Воскресіння Ісуса Христа. Для цього відведений церквою спеціальний день – Родниця, перший вівторок після Антипасха.

Але заборона поминати покійних у Світлу седмицю конфліктує з традиціями радянських часів – відвідування кладовища. Так само, як у давні часи вірили, що впродовж цього тижня покійні навідують живих родичів, тому їм необхідно віддати борг за це.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!