Світла середа — 19 квітня. Що забороняється робити в цей свято усім християнам

Після свята Великодня починається новий тиждень Він має назву світлий тиждень та всі дні цього тижня теж вважаються Світлими. 19 квітня люди святкують Світлу середу.

Піст скасовується, тому можна вживати в їжу м’ясні, молочні продукти та яйця, червоне вино.

Але пам’ятайте, що за церковними звичаями не вітається обжерливість та зловживання алкогольними напоями. У всі дні цього тижня бажано бути щедрим та робити благодійні справи. Ваші дії повинні бути від щирого серця.

Також в ці дні не бажано сваритися та поневірятися, бо можуть виникнути неприємності.

Забороняється працювати тільки у свято Великодня, у всі інші дні заборона знімається. Особливо це стосується тих людей, котрі працюють за графіком. Забороняється працювати по дому та господарству.

Також забороняється відвідувати кладовища в ці дні, через те, що в ці дні не проводять панахиди, вінчання та хрещення, щоб люди не забували радіти у честь Воскресіння Ісуса Христа. Для цього відведений церквою спеціальний день – Родниця, перший вівторок після Антипасха.

Але заборона поминати покійних у Світлу седмицю конфліктує з традиціями радянських часів – відвідування кладовища. Так само, як у давні часи вірили, що впродовж цього тижня покійні навідують живих родичів, тому їм необхідно віддати борг за це.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!