Світлий понеділок — 25 квітня. Чому в цей день слід обливатися водою

Наступний день після свята Великодня отримав назву – Світлий понеділок. В цей день продовжують шанувати Ісуса за його пожертву заради людей. У церквах читають молитви та разом з вірянами ходять навколо церкви. Чутно, як дзвонять дзвони та розповідають всьому світу, що Христос народився.

Здавна цей день отримав назву – Обливаний, Поливаний або Волочильний. Назва свята символізується з приходом весни та пробудженням всього живого від зимового сну. На заході заведено обливати водою дівчат, це робили молоді хлопці, ввечері біля божого храму. Таким обрядом хлопці висловлювали свої почуття до дівчат. За це дівчати дарували хлопцям крашанки. Люди вірили, що після таких обрядів молодь справляла весілля.

Люди обливалися холодною водою, змиваючи з себе всі гріхи. Цей обряд чимось символізує обряд Водохреща.

А чому ж це свято називають Волочильний понеділок – бо в цей день люди ходять в гості та вітають всіх родичів та друзів зі святом. Люди пригощають один одного смаколиками та великодніми стравами, а вони пригощають дітей цукерками, печивом, крашанками та пасками.Також молодь у Світлий понеділок співала веснянки та водила хороводи. Такі свята найчастіше проводять в етнографічних музеях на свіжому повітрі. Таке масштабне гуляння проводять у Шевченківському гаю у місті Львів. В цей день туди з’їжджається безліч туристів та поціновувачів обрядів. На цьому святі можна взяти участь у різноманітних обрядах та подивитися на традиційні святкування цього свята.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!