Світлий тиждень 2022. Як правильно провести ці 7 днів, та чого не можна робити

Святкування Великодня триває цілий тиждень, який називають Світлим або Світлою седмицею. У цей період потрібно дотримуватись певних заборон.

Світлий тиждень цього річ триватиме з 25 квітня по 1 травня. Люди продовжують відвідувати церкву та читати молитви, просять спасіння та врятувати їх від гріхів. У храмах проводять святкові Богослужіння, які супроводжуються хресними ходами. Великодній піст закінчився, а тому можна вживати м’ясні, молочні та рибні страви.

Святкування слід проводити весело, починаючи з понеділка. Жінки готують багато страв та чекають на гостей. Пригощають гостей м’ясними стравами, а після йдуть на свіже повітря, веселитися та співати пісні.

Вівторок слід розпочати з духовних справ, відвідування церкви, роздачі милостині нужденним та допомоги близьким. До дому прийдуть злидні, якщо цього дня пропустити службу у церкві.

У середу дівчата ворожили на наречених та закликали кохання. Після цього вони йшли на вулицю та зустрічали свою долю.

У четвер заведено ходити на кладовище, прибирати там та поминати тих, кого вже не має на цьому світі. Якщо на кладовищі зустрінете нужденного, відмовляти у милостині йому не можна. Пригостіть його та попросіть, щоб він пом’янув ваших родичів.

У п’ятницю чоловіки займались пивоварінням на цілий тиждень. Пиво закликало багатство у дім. Цим напоєм пригощали всіх родичів та друзів.



У суботу люди вирушали у храм, а коли було чутно дзвін починали прощатися зі Світлим тижнем. У суботу всіх збирали за столом та пригощали різними смаколиками.  Щоб дім був наповненим багатством та щастям, жінки готували сім страв. Після гостей, вся родина починала прибирати дім. Таким чином очищали свій дім від нечисті.

У неділю заведено святкувати день кохання. Люди йшли та зізнавались у коханні першому, кого зустрінуть на своєму шляху. Деяким щастило й вони знаходили своє щастя.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!