Світлий тиждень. Що має зробити кожна жінка в ці дні, щоб отримати підтримку Всевишнього

Світлим називається тиждень, який настає після свята Великодня. На протязі цих днів продовжується святкування Воскресіння Господнього.

Якщо дотримуватися певних заборон та традицій, то ви обов’язково не потрапите у неприємні ситуації. Цей тиждень має назву Світла седмиця. Вона триватиме з 5 по 12 травня. Люди на протязі 7 днів так само відвідують церкви, читають молитви.

Під час цього тижня у церквах проводять служби присвячені святу та проводять хресні ходи. Закінчився Великій піст й можна знову вживати до їжі м’ясні продукти.

Дозволяється робити на протязі Світлого тижня.

Можна гучно та весело святкувати цей день. Накривають столи різноманітними смаколиками та запрошують гостей до оселі. На святковому столі обов’язково повинні стояти страви з м’яса, паски та крашанки. Після частувань люди співають пісні, веселяться. У вівторок заведено вже займатися духовними справами – сходити до церкви, роздати милостиню та допомогти тим, хто цього потребує. Існує прикмета, яка говорить що службу в церкві зранку необхідно відвідати, бо в оселю можуть завітати злий дух. У середу одинокі дівчата займалися ворожінням на майбутніх чоловіків та закликали кохання. Після ворожіння виходили надвір та шукали своїх наречених.

Четвер – вважається день, коли необхідно поминати всіх померлих. Люди йшли на кладовища, займалися прибиранням на могилах та читали молитви за померлих родичів. Якщо йдучи додому на шляху зустрінетесь з бідною людиною, обов’язково допоможіть їй, щоб він після прочитав молитви за ваших померлих родичів.

У п’ятницю чоловіки за традицією варили пиво. Такою традицією вони закликають багатство в родину. Пивом пригощали родичів та друзів.

В суботу ходили до церкви та прощалися зі Світлим тижнем. Цього дня також заведено накривати стіл та кликати гостей. На столі повинні стояти сім спечених страв, тоді у сім’ї  цілий рік буде добрим, багатим та злагодженим. Коли свято закінчувалося й гості уходять, вся родина починала прибирати зі столу, таким чином виганяючи негативну енергетику та злого духа з оселі.

Цей тиждень вважається тижнем любові. Молодики та молодиці шукали свою половинку, вони ходили по вулиці та зізнавалися в коханні. Найсміливіші знаходили своє щастя найближчим часом.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!