Святого Іоанна Безмовного заведено вшановувати 16 грудня. Народився у родині воєначальника у Нікополі. Спадок, який залишися після смерті батьків, він роздав нужденним та пожертвував на будівництво церкви.
Згодом люди обрали його єпископом й прослужив він понад 10 років. згодом прийшов інший правитель й Іван покинув свою посаду – почав вести аскетичний спосіб життя й тяжко працював. Протягом життя він лікував людей від різних хвороб.
Люди дуже боялись виходити у вечірній час на вулицю через нечисту, яка дуже хитра у цей період. У цей ден не можна вчиняти конфлікти та суперечки. Якщо люди дослухались й не конфліктували, святий приносив удачу. Не можна сваритись одруженим парам, бо весь рік можна провести у сварках. День потрібно проводити у тиші та мовчанні. Таким способом люди вшановували святого – молились та мовчали.
Якщо люди не прислухались та голосно святкували, кричали та співали, нечиста могла відібрати у них голос. Ті люди, які витримають сидіти увесь день у тиші, весь рік будуть щасливими, жити без бід та навчаться залагоджувати конфлікти.
Існують прикмети про мовчання:
- Дорога буде вдалою, якщо всі члени родини присядуть на тверду поверхню.
- Якщо крізь розмови та галас всі різко замовкли – поруч пролетів янгол.
Прикмети на Івана Мовчальника:
- Якщо цілий день чутно цвірінькання снігурів, чекайте відлигу.
- Не слід чекати на гарний врожай, якщо до цього часу випало мало снігу.
- Чекайте на завірюху та холодну погоду, якщо на небі стрибають зірки.