Святого Пантелеймона Цілителя — 9 серпня. Що слід знати кожному з нас

У християнському світі, 9 серпня, шанують пам’ять святого великомученика Пантелеймона цілителя. Моляться люди йому та просять зцілити від різноманітних хвороб або полегшити страждання. Святі мощі зберігаються у храмі, на Святій Горі Афон.

При народженні його звали Пантолеон, був народжений у місті Нікомидія. Мати великомученика дотримувалася християнської віри, а батько був прихильником язичницької віри.

Освіту отримував у язичницькій школі, а згодом навчався лікарській справі, у відомого лікаря Єфросина. Через деякий час, про його вміння дізнався імператор Максиміан.

У той час у місті проживали Єрмип, Єрмократ та Єрмолай, це християни, які вижили під час пожежі у церкві, тоді загинуло 20 000 християн. Пантелеймон став кожного дня приходити до них та слухати розповіді про Господа.

Якось Пантелеймон спостерігав, як вмирає дитина, котру вкусила змія. Він помолився Всевишньому. Для себе вирішив, що якщо Всевишній прийде на поміч, тоді він прийме обряд хрещення. Господь допоміг й хлопець прийняв християнство. Обряд хрещення провів святий Єрмолай та охрестив хлопця новим ім’ям Пантелеймон, яке означало всемилостивий. Побачивши, що молитви допомагають, його батько теж забажав бути християнином.Після того, як батько помер, хлопець почав допомагати та служити людям. Він лікував їх та допомагав всім, хто цього потребує. Робив він це з власної волі й платню за це не отримував. Таким чином про нього дізнався весь світ.

Імператор був розлючений та наказав покарати християнина.

Пантелеймон витримав всі тортури, йому допомагав Господь. Імператор наказав вбити святих Єрмолая, Єрмипа та Єрмократа.На тому місці, де святого повинні були стратити відбувалися дива. Мечі, якими хотіли вбити його, ставали м’якими та не могли вбити нікого. Пантелеймон постійно читав молитви Господу. Після того, як він закінчив молитву, з небес пролунав голос Всевишнього, який покликав його у небесне царство. Воїни у ту хвилину стали на коліна перед святим та просили пробачення у нього. Вони не хотіли виконувати наказ імператора, але святий сказав, що це потрібно зробити. Воїни зі слізьми виконали наказ та відтяли голову святому. Замість крові пролилось молоко, а дерево на якому висів Пантелеймон – вкрилося плодами. Після побаченого, більшість людей стали вірувати у Господа.

Захоронення проводили місцеві віряни. Частинки святих мощів зараз зберігаються по всьому світу.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!