Святого Євстратія — 13 грудня. Що потрібно зробити в цей день кожному християнину

13 грудня заведено вшановувати пам’ять мучеників Ореста, Мардарія, Євгенія, Авксентія та Євстратія Севастійських. Люди прозвали цей день — Відьминими посиденьками.

За часів правління Діоклетіана відбувалися гоніння над християнами було спіймано Авксентія, якого залишили гнисти в Аравійській церкві. Там над ним сильно знущалися, щоб він відрікся від християнської віри. Голова в’язниці Євстратій таємно був прихильником християнської віри, але згодом вирішив відкрити для всіх таємницю. Влада дізнавшись винесла покарання — запалила його перед воротами в’язниці. Коли вогонь погас, йому відтяли голову. Мардарія власними очима бачив страту й вирішив теж зізнатися у своїй вірі. За це його стратили, також. Його племінника Євгена стратили, разом з дядьком. Ореста за його віросповідання засмажили на плиті.

У цей день всюди бешкетує нечиста сила й намагається сховати сонце від людей.

Через те, що біси люблять лайку, цього дня заборонялося сваритися.

Люди ховали вдома мітли, щоб вгамувати хуртовину, яку приносила нечисть. Подорожувати цього дня не можна. Якщо дороги не уникнути, потрібно було їхати на санях з білим конем в упряжці. Якщо взяти іншого коня, у дім прийде смерть.

Люди просили дзвонаря вилікувати хворих. Він повинен був подзвонити у великій та малий дзвін та промовляти ім’я хворого.

Прикмети 13 грудня:

  • Жінка скоро завагітніє, якщо розіллє воду з відра.
  • Січень буде без хмар та буде морозним, якщо яскраво світить сонце.
  • Чекайте нещастя, якщо зустрінете чужу кішку.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!