Святої Параскеви Сербської — 14 жовтня. Головні традиції та заборони, які діють в цей день

Вшанувати пам’ять Святої Параскеви Сербської потрібно 14 жовтня. Люди назвали цей день —  Пряха, Порошиха, Грязниха або день Параскеви.

Народилася свята у турецькому місті Епіват, яке знаходиться поблизу Константинополя. Після того, як померли батько та мати, вона свою спадщину роздала нужденним. Після прийняла чернечий постриг та вирушила до Йорданської пустелі. Там вона проживала довгі роки, якомога далі від людей.

Люди прозвали цей день — грязнихою, бо дороги були дуже брудні від дощів. Іноді погода була сухою та зривався сніг. Люди цього дня намагалися нікуди не виходить, а влаштовували домашні посиденьки. Жінки у вечірній час займалися пряжею та шарпанням льону.

Люди на свято не починали ніякі справи, бо все було марно. Жінкам забороняється шити, прати та прибирати. Жінкам при надії заборонялося розчісувати волосся, щоб дитина не народилася хворою.

Самотні дівчата проводили спеціальні ритуали, які допомагали їм вийти заміж найближчим часом.

З квіткою.

Вона символізує чистоту та щастя. Підготуйте будь — яку квітку, а перед сном обірвіть всі пелюстки. Після промовли спеціальні слова.

Покладіть пелюстки під подушку та лягайте спати. Зранку знову все повторіть, а потім ще 12 днів. Коли закінчиться 12 обряд, пелюстки складіть у мішечок з тканини та сховайте у приємному місці.  Це буде талісман кохання. Після заміжжя, квіти потрібно висипати за вітром.

З 3 кухлями.

Ввечері, на столі поставте 3 кухлі та налийте туди води. В один покладіть чайну ложку меду, в інший цукор, а в останній монету. З усіх трьох кухлів потрібно зробити ковток води та промовляли спеціальні слова.

Останки води вилийте за поріг та промовляли інші слова.

Прикмети:

  • Чекайте гарного врожаю, якщо на небі багато зірок.
  • Якщо цей день дуже брудний, тоді зима прийде через місяць.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!