Толгської ікони Божої Матері — 21 серпня. Віряни моляться та просять оберігати їх від зла

У серпні 21 числа, шанують пам’ять Толгської ікони Божої Матері. Віряни моляться та просять оберігати їх від зла.

Ця ікона з’явилась до святителя Прохора, під час подорожі по Білозерській місцевості. Вночі, під час сну, святитель прокинувся та на березі річки побачив яскраве світло, яке навкруги все освітило.

Він прихопивши свою священну палицю, вирушив подивитися на це диво. Саме у цьому світлі він побачив ікону Пресвятої Богородиці, яка висіла у повітрі. Святитель був дуже здивований й коли повертався забув свою палицю біля ікони.

Наступного дня, Прохор зібрався вирушати далі, але помітив, що його палиці немає. Він згадав, що залишив її біля ікони, тому швидко вирушив через міст до того місця, де побачив дивовижне сяйво.Разом з іншими він помітив ікону у лісі, а поруч лежав його жезл. На тому самому місці, прочитавши молитви, вони вирішили збудувати священний храм. Почувши про звістку, люди дуже швидко вирушили до того місця й до вечора всі разом збудували церкву, а священний Прохор провів освячення на честь Введення у храм Пресвятої Богородиці.

У храмі помістили ікону та почали відзначати свято у день її явлення. Святий Прохор через деякий час зробив при цій церкві – Толгський монастир.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!