Три бабині літа та сильна спека. Синоптики розказали, якої погоди слід чекати у вересні

Після літньої спеки настав час дивитися в майбутнє, але згідно з прогнозом синоптиків, вересень подарує приємні сюрпризи щодо погоди.

За даними Укргідрометцентру, вересень обіцяє бути теплим місяцем. Середня місячна температура на більшій частині території буде коливатися від 15 до 19 градусів тепла, а в Карпатах вона трохи знизиться до 12-13 градусів. Ці показники на 1-2 градуси вищі за норму, але в порівнянні з серпнем вони будуть на 5-6 градусів нижчими. Прогнозується, що місячна кількість опадів буде в межах норми – 34-70 мм, а в Карпатах місцями може досягти 87-100 мм.

За статистикою попередніх років, найвища температура у вересні становила 38,8 градуса тепла, а в гірських районах ця цифра стопроцентно досягала +32 градусів.

Анатолій Прокопенко, заступник директора Укргідрометцентру, розповідає, що цей вересень також обіцяє бути теплим, а опадів передбачається дуже мало.

Однак, у порівнянні з минулим роком, цьогорічний вересень може мати свої відмінності. Замість антициклонної погоди, яка властива була минулому року, синоптики бачать ознаки циклонів, що рухаються поза межами України. Якщо вони наближатимуться до нашої країни, можна очікувати швидке змінення погоди з літньої на осінню, із дощами та прохолодними днями. Проте після цього тепло знову повернеться, хоча й не таке інтенсивне, як під час літа.

За прогнозами різних погодних сайтів, літній настрій збережеться ще на 10-12 днів, а на півдні країни навіть довше. Очікується, що денні температури будуть триматися понад +30 градусів, а ночі стануть менш холодними, не опускаючись нижче +12 градусів. Очікувані дощі розподіляться нерівномірно, але справжні грозові зливи пройдуть лише в окремих регіонах.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!