Три гарні рецепти варення з чорниці, малини та кизилу. Господині на замітку

Розповімо вам як приготувати варення з чорниці, малини та кизилу. Це варення можна використовувати під час сезонних захворювань, бо ягоди, з яких воно приготоване містить безліч вітамінів та мінералів. Рецепти досить прості, які може приготувати кожна господиня.

Варення з чорниці.

На кг ягід – 1400 грамів цукру. Покладіть ягоди в каструлю, засипте цукром. Залишіть постояти ягоди на 3-4 години. Поставте каструлю на плиту, на середній вогонь. Почекайте поки суміш закипить та проваріть протягом 5 хвилин. Не забувайте помішувати варення та прибирати піну. Розлийте варення у скляні, простерилізовані банки та закатайте. Переверніть банки та залишіть охолоджуватися в теплому місці.

Варення з кизилу.

На кг ягід – 800 грамів цукру та 200 мл води. Чисті ягоди складіть в каструлю, засипте цукром та додайте води. Якщо ягоди стиглі – води додавайте менше. Поставте каструлю на плиту, на невеликий вогонь. Перемішуючи дочекайтесь поки суміш закипить та проваріть протягом 5 хвилин. Вогонь при цьому збавте. Не забувайте прибирати піну. Через 5 хвилин вимкніть плиту. Розлийте варення у скляні, простерилізовані банки та закатайте. Переверніть банки та залишіть охолоджуватися в теплому місці.Варення з малини.

На 2 кг ягід – 1 кг цукру. Візьміть каструлю та викладайте ягоди пошарово, присипаючи кожний шар цукром. Залишіть ягоди постояти в холодильній камері – 2-4 доби. Після поставте каструлю на плиту, як тільки суміш закипить – проваріть 5 хвилин. Не забувайте перемішувати та знімати піну. Розлийте варення у скляні, простерилізовані банки, накрийте банку плівкою та закатайте кришками. Переверніть банки та залишіть охолоджуватися в теплому місці.

Смачного!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!