Петунія – одна з найпопулярніших квітучих рослин, що прикрашає балкони, веранди та клумби. Але іноді трапляється так, що у цих чудових квітів жовтіє листя. Не поспішайте викидати рослину – цілком можливо, що їй можна допомогти!
Зверніть увагу на те, як ви доглядаєте за петунією. Можливо, ви ненавмисно припустилися помилок, які призвели до пожовтіння листя. Ось деякі з найпоширеніших причин:
Це одна з найпоширеніших помилок, яка може призвести до загнивання кореневої системи. Якщо вода в горщиках буде постійно застоюватися, коріння не отримуватиме достатньо кисню, почне гнити, а листя – жовтіти. Переконайтеся, що у вашій тарі для петуній є дренажні отвори.
Багато квітникарів помилково вважають, що під час цвітіння петунії потребують лише калійно-фосфорних добрив. Насправді для пишного цвітіння та нарощування зеленої маси їм також необхідний азот.
Що робити:
Раз на 2 тижні підгодовуйте петунії розчином кальцієвої селітри: 1 столова ложка на 10 літрів води.
Після підживлення рясно полийте рослини чистою водою.
Це захворювання часто вражає петунії, що ростуть на лужних або нейтральних ґрунтах, де спостерігається надлишок добрив. Внаслідок хлорозу листя жовтіє, а потім відмирає.
Як допомогти:
Підкисліть воду лимонною кислотою (1/4 чайної ложки на 10 літрів води) і поливайте петунії цим розчином раз на тиждень.
Петунії не люблять як пересихання, так і перезволоження.
Полив повинен бути:
Жовтіння листя може бути також ознакою ураження петуній шкідниками або хворобами. Регулярно оглядайте рослини на наявність попелиць, трипс, білокрилок та інших шкідників. При виявленні ознак ураження обробіть петунії відповідними інсектицидами або фунгіцидами.
Дотримуючись цих простих порад, ви зможете зберегти свої петунії здоровими та красивими протягом усього сезону.
Пам’ятайте: краще запобігти проблемі, ніж потім її вирішувати. Тому дотримуйтеся правил догляду за петуніями, і тоді вони будуть радувати вас пишним цвітінням.
Органічне добриво для рослин: як правильно використовувати деревну золу Використання органічних добрив, зокрема деревної золи,…
Святвечір – символ єдності, родинного тепла та духовного багатства Святвечір, що передує Різдву, займає особливе…
Сушиш білизну в кімнаті? Це може бути небезпечно для твого здоров'я! Дізнайся чому і як…
Приготуйте неймовірно ніжний торт «Пташине молоко», який просто тане в роті. Цей десерт стане улюбленцем…
Більшість сучасних смартфонів не призначені для роботи в екстремальних умовах, зокрема при низьких температурах. Мороз…
Як легко усунути подряпини на дерев'яних меблях: прості та перевірені методи Дерев'яні меблі додають тепла…