Усікновення глави Іоанна Предтечі — 11 вересня. Чого в жодному разі не можна робити

За церковним календарем люди відзначають свято — Усікновення глави Іоанна Предтечі. Парафіяни вшановують пам’ять пророка Іоанна, якому знесли голову цього дня язичники. Люди прозвали цей день – Головоруб.

Ця подія написана в Євангеліє від Марка та Матвія. Обезглавили Іоанна за наказом царя Ірода, який вів та підтримував розпусне життя. Іоанн постійно докоряв царю про його неправильну поведінку. Коли у палаці відзначали свято, царю сподобалася Соломія, яка була донькою коханки царя Іродіади. Правитель був ладний зробити все, щоб догодити Соломії. Мати підказала донці, щоб та попросила царя принести їх голову Іоанна Предтечі. Її бажання було здійснено, на стіл подали голову, яка й після смерті продовжувала сварити царя Ірода.

Після побаченого, Іродіада наколола язика відрізаній голові та закопала її. Місце, де закопали голову побачила християнка, яка потім пере заховала її на горі Єлеон.

Цю дату вважають страшною та небезпечною. Якщо проігнорувати заборони, можна захворіти, постраждати та пізнати нещастя. Всі справи цього дня потрібно відкласти, щоб не сталося лиха.

Не можна у цей день справляти гучні свята та обжиратися. Не можна вживати у їжу продукти круглої форми та червоні. Під заборону потрапляли продукти, які нагадували голову та кров. Ще люди не брали до рук всі ріжучі предмети. Жінки не стригли волосся та не розчісували його. Їжу готували заздалегідь, а хліб ламали руками.

Люди прибирали ріпу з полів та збирали лісові трави.

11 вересня слід відвідати церкву на всеношну, ранкову та велику вечірню літургію.  Люди читали молитви та просили святого зцілити їх, забрати головний біль, захистити дітей та воїнів. Не можна цього дня вживати молоко та рибу, люди дотримувалися посту. Дозволялося пригощати нужденних та допомагати їм. Не можна гуляти у лісі та спускатися у підвал. У лісі 11 вересня багато змій та нечистої сили. На Головоруба не можна позичати щось у борг, бо постійно будете жити бідно.



Люди проводили спеціальний обряд. Робили з глини ляльку, зростом з Іоанна, одягали її у полотняний одяг. Після всі йшли на околицю села, а дві дівчини брали під руки цю ляльку та несли до річки.

Біля річки ляльку оплакували, а після парубки кидали тіло ляльки у річку. Таким способом люди перемагали над темними силами.

Ті, хто народився у цей день були не щасливими. А для того, щоб цього не сталося, новонародженим давали ім’я Іван та Іванка.

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!