В які дні травня та червня краще садити розсаду помідорів, щоб мати гарний врожай

Травень – час не тільки розквіту природи, але й активної роботи на городі. Саме зараз настає сприятливий момент для пересадки розсади теплолюбних культур, у тому числі й помідорів.

Щоб отримати багатий урожай смачних та соковитих плодів, важливо знати не лише терміни висадки, але й правильно підготувати ґрунт та дотримуватися технології посадки.

Оптимальні терміни висадки розсади помідорів

Пересаджувати розсаду помідорів у відкритий ґрунт рекомендується, коли мине загроза поворотних заморозків. Зазвичай це відбувається у травні-червні.

Сприятливими днями для висадки овочів у травні, згідно з посівним календарем, вважаються: 3, 4, 11-13, 19-22, 24-27, 30, 31. Для томатів ж більш вдалими будуть 10-13, 19-22, 25-27 числа. У червні також є сприятливі дні для висадки овочевих культур: 3-4, 8, 9, 15-21, 23, 26, 27. А для томатів рекомендують 8, 9, 15-21, 23 числа.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете забезпечити вашим помідорам найкращі умови для росту та плодоношення.

Підготовка ґрунту для рясного врожаю

Для того, щоб помідори радували вас щедрим врожаєм, важливо подбати про правильну підготовку ґрунту. Ідеальними попередниками для томатів вважаються горох, квасоля, морква, цибуля, буряк, салат, кріп або петрушка.

Якщо ґрунт на вашій ділянці має підвищену кислотність, рекомендується заздалегідь, на кожен квадратний метр, внести 40-60 грамів суперфосфату, 0,5-0,8 кілограма вапна та 5-7 кілограмів органічних добрив. Безпосередньо перед висадкою розсади корисно також додати калійні (15-20 г) та азотні (30-40 г) добрива на кожен квадратний метр.

Технологія висадки розсади помідорів

Важливим фактором для отримання якісного врожаю є дотримання правильної схеми посадки. Розміщувати рослини слід на відстані 30-40 см один від одного, а між рядами – 30-50 см. Перед посадкою рекомендується викопати лунки та рясно полити їх водою (приблизно 1 літр на лунку).

Розсаду заглиблюють у лунку майже до середини стебла, видаляючи при цьому нижні листки. Рослину можна трохи нахилити у напрямку північного заходу. Якщо коріння розсади не захищене, їх кінчики слід спрямувати вниз, до дна лунки. Після посадки лунку знову поливають та засипають сухим ґрунтом.

Висаджуючи розсаду помідорів у теплиці, можна керуватися аналогічними принципами. Проте, важливо пам’ятати, що в умовах теплиці її можна висаджувати трохи раніше, ніж у відкритий ґрунт.

Дотримуючись цих простих, але важливих правил, ви зможете створити сприятливі умови для росту та розвитку ваших помідорів, що, в свою чергу, гарантує вам багатий та щедрий врожай.

Не бійтеся експериментувати, адже вирощування помідорів – це не лише корисне, але й захопливе заняття, яке може подарувати вам не лише смачні плоди, але й чудовий настрій!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!