В яких розчинах краще замочувати насіння перед посадкою, щоб рівномірно сходило

Настала весна та почався час сіяти городину. Пропонуємо розглянути в яких розчинах садівники та городники замочують насіння перед посадкою.

Вода.

Більшість насіння люди замочують у звичайній питній воді. Більшість надає перевагу талій воді. Завдяки цьому насіння швидше набрякне та сходить.

Сік Алое.

Для того, щоб вичавити сік з алое вам необхідно відрізати гострим лезом листя алое. Загорніть їх в темний папір, покладіть у холодильну камеру на 14 днів. Після дуже легко пропустіть листя через марлеву серветку та отримайте сік. Запам’ятайте сік не повинен торкатися металевого посуду.

Алое – використовують, як стимулюючий засіб для росту рослин. Також завдяки йому рослина гарно переносить захворювання. Покладіть насіння у марлеву серветку, змочену соком алое, на добу.  Можна також розвести сік у співвідношенні 1 до 1 разом з водою.Зола.

Зола насичена великою кількістю поживних мінералів. Для приготування розчину необхідно на 1 л води додати 2 столові ложки золи. Залишіть розчин на 48 годин. Після можна використовувати – замочити насіння на 3-6 годин.

Грибний відвар.

Гриби насичені величезною кількістю мікроелементів, які так необхідні рослинам. Для приготування розчину необхідно залити окропом сушені гриби та почекати поки розчин охолоне. Після гриби можете з’їсти. Насіння для посіву занурте у грибний розчин на 6 годин.

Розчин із меду.

Мед стимулює ріст рослин. Розчиніть чайну ложку натурального меду на склянку води. Налийте розчин в пласку тарілку та покладіть насіння на 6 годин.

Картопляний сік.

Заморозьте 2 картоплини. Після почекайте поки вони розтануть та добудьте з неї сік. Занурте насіння у сік на 7 годин.

Сода.

Для використання содового розчину необхідно ретельно дотримуватися пропорцій. Думки садівників можуть суперечити, що до гарного впливу соди на рослини.

Томати та огірки – 10 гр. на 1 л води – занурте на добу. Після промийте водою, просушіть та сійте.

Цибуля – сівок – чайна ложка соди на 1 л теплої води. Залиште насіння на пів години.

Суміш – асорті для замочування посівного матеріалу.

Залийте 1 л гарячої води – дві горстки цибульної шолухи. Після змішайте його з розчином із золи у пропорціях 1 до 1. Після на літр цієї суміші додайте 1 гр. марганцю, 0,1 гр. борної кислоти та 5 гр. соди.Занурте насіння на 6 годин.

Запам’ятайте, перед тим, як занурювати насіння у розчин необхідно спочатку трохи потримати його у звичайній воді приблизно на 2 години. Після занурте насіння у будь – який розчин, що стимулює, дотримуючись пропорцій. У разі не виконання насіння може зіпсуватися та не вирости. Також після проведення цих маніпуляцій, дайте насінню трохи вирости та висадіть його у землю. Використовуйте насіння для замочування лише те, яке ще не оброблене, про це ви можете прочитати на упакуванні.

Також таке насіння, як редис, капуста, квасоля, горох – занурюють у розчин ромашки перед посадкою. Помідори, кріп, морква, огірки, цибуля – настій валеріани. Кабачки, буряк, шпинат – настій з коров’яку.

Бажаємо успіхів!

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!