Василя Великого — 1 січня. Як правильно провести цей день, щоб отримати підтримку святого

Василя Великого потрібно згадати 1 січня. Це свято сповнене своїми традиціями та народними обрядами.

Святий народився у знатній родині й вона дала йому гарну освіту. Згодом його сестра познайомила його з християнством й він вирішив вести аскетичний спосіб життя. Він знайшов собі однодумців й заснував з ними у місті Понте чернечу громаду. Коли він повернувся до Кесарії, став єпископом, а потім митрополитом.

За традицією люди виходили у сад та струшували з гілок сніг та іній. Так вони захищали дерева від шкідників. У цей момент потрібно було промовити спеціальні слова.

Молоді хлопці та дівчата ходили колядувати, бажати людям щастя та добробуту. За це їх господарі домівок пригощали різними смаколиками. Якщо люди нічого не давали колядникам, їх чекало нещастя. Ввечері всі сідали за стіл, де було багато м’ясних страв. Святий був захисником свиней, тому на столі переважали страви зі свинини. Ще заведено цього дня засівати та прославляти врожай. Зранку все зерно збирала найстарша жінка та зберігала його до весни. Забороняється на Василя сваритися, залазити у борги та вживати погані слова.

Також, на Василя нечиста сила стає дуже сильною й може робити дуже страшні речі. Вона може перетворюватися у милих тварин, тому не варто у цей день підбирати та пускати у дім різних приблудних тварин. Жінки, щоб захистити своїх улюбленців, пекли печиво у формі тварин. А щоб уберегти дім, проводили спеціальний обряд з трьома церковними свічками.

Прикмети:

  • Весна порадує гарним врожаєм меду, якщо на гілках багато інію.
  • Чекайте гарного врожаю ягід, якщо на небі багато зірок.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!