Найпоширенішим коренеплодом, який вирощують в Україні – це бульба.
Дізнайтесь, якими способами можна висадити бульбу, щоб вона давала гарний врожай. Можливо, про деякі способи ви не знали.
Перекопайте землю восени, щоб коріння трави залишалося зовні. А весною вас чекатиме підживлена, пухка та зволожена земля для посіву. Після викладіть бульбу на відстані 40 см. між картоплинами. Накрийте бульбу шаром соломи. Висота шару повинна становити 12 см. Солома не дає рости бур’яну та утримує вологу. Солому можна замінити сухими стеблами. Цей спосіб посадки звільнить вас від прополювання, розпушування та підгортання картоплі. Але у соломі можуть завестись гризуни.
Розстеліть чорну плівку на землю або натягніть на каркас. Зробіть хрестоподібні розрізи у шаховому порядку, розріз повинен бути 10 см. Покладіть в отвір картоплину та чекайте сходів. Якщо сорт ранній – збиратимете врожай наприкінці липня. Перед збиранням врожаю, скосіть траву та приберіть плівку. Якщо літо посушливе – ускладнюється полив, але відміняє підгортання та прополювання.
Зручний метод для економії енергії. Використовують мішки, де гарно циркулює повітря. Загорніть трохи краї, насипте удобрену землю – 25 см. та висадіть пару пророщених картоплин. Після насипте шар землі – 12 см. Встановіть мішки на сонячному місці, де не має протягів. Коли бульба буде підростати, мішок відгортають та підсипають ґрунт. Не забувайте про полив. Таку картоплю не потрібно прополювати та підгортати.
Переоріть заздалегідь землю та розмітьте ряди за допомогою натягнутої мотузки. Лопатою викопайте ямки на відстані 40 см. У них викладіть картоплину та добрива. Копаючи нову ямку, землею з неї закопують попередню. Відстань між рядами повинна складати 70 см. Розрівняйте граблями грядки. Протягом росту бульбу потрібно прополювати, поливати та підгортати.
Такий варіант ідеальний для заболочених та глинистих місцевостей. Між гребенями роблять відстань -70 см. й насипають їх за допомогою трактора або ручним способом. Викладіть у гребні картоплю разом з добривами. Після сходів бульбу підгортають мінімум два рази та прибирають бур’ян. Такий спосіб потребує механічній обробці та використання хімікатів проти хвороб та шкідників. Людині, яка не знайома з цим способом посадки картоплю під гребінь садити не варто.
Насипте шар перегною з південного боку до опори та висадіть картоплю. Зі зростом бульби, підсипайте землю. У вас вийде висока та тепла грядка. Оберіть для вирощування місце біля паркану або стінки дому.
Коріння у бульби, яку посадили таким способом – росте ярусами й має багато плодів. Можна садити її у металеві або пластмасові місткості. Зробіть отвори у бочках для провітрювання та відходження зайвої вологи. Насипте землю та висадіть картоплю на не великій відстані. Підсипаючи землю, можна підсаджувати пророщену картоплю.
Оберіть той варіант, який вам більше підходить.
Чи можна обрізати дерева взимку: поради та рекомендації Обрізка дерев узимку — це не лише…
Як віник може допомогти залучити багатство: народні прикмети Віник у народних прикметах вважається символом порядку…
Як повернути кухонним рушникам ідеальну чистоту: простий рецепт Кухонні рушники часто забруднюються стійкими плямами, які…
Як правильно доглядати за товстянкою та стимулювати її ріст і цвітіння Товстянка, або грошове дерево,…
Як відвадити голубів від вашого подвір’я: природні та гуманні методи Голуби, попри їхню привабливу зовнішність,…
Несподіваний лайфхак: як звичайний огірок може захистити авто від обмерзання Хто б міг уявити, що…